ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Київ виступає проти присутності Лаврова на засіданні ОБСЄ, яке він "бойкотуватиме"

Велика Епоха
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба (THOMAS PETER/POOL/AFP via Getty Images)

Україна "бойкотуватиме" міністерську зустріч Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка відбудеться цього тижня в Скоп'є, через присутність на ній глави російської дипломатії Сергія Лаврова, заявили у вівторок українські дипломати.

Слідом за українською заявою країни Балтії також оголосили, що не братимуть участі у зустрічі. Міністр закордонних справ України "Дмитро Кулеба бойкотуватиме міністерську зустріч ОБСЄ після рішення дозволити Лаврову бути присутнім на ній", – заявив речник українського МЗС Олег Ніколенко в інтерв'ю AFP.

Ця заява була зроблена наступного дня після того, як Болгарія оголосила, що дозволить Лаврову пролетіти над своїм повітряним простором для участі в зустрічі ОБСЄ в Скоп'є, попри європейські санкції проти Росії за її вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Один з "винятків з режиму санкцій"

"Дозвіл на дипломатичний проліт має тимчасовий характер (...) і підпадає під винятки з режиму санкцій Європейського Союзу проти Росії", – повідомило Міністерство закордонних справ Болгарії в пресрелізі в понеділок увечері.

Цей дозвіл посилає "сигнали про можливість повернення до форм співпраці, які існували до лютого 2022 року, державі, яка розв'язала найбільшу збройну агресію в Європі після закінчення Другої світової війни", – висловив протест пан Ніколенко в заяві, опублікованій на його сторінці у Facebook. Витоки ОБСЄ сягають часів холодної війни, коли західний і радянський блоки домовилися створити платформу для діалогу між двома ворожими таборами.