ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна завдає "важких втрат" російській армії, – глава НАТО (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський і Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Києві 28 вересня 2023 року. (Офіс Президента України)

Україна продовжує завдавати "важких втрат" Росії після одних з "найінтенсивніших" бойових дій з початку війни в лютому 2022 року, заявив у понеділок Генеральний секретар Атлантичного альянсу Єнс Столтенберг.

"Українці змогли завдати важких втрат російським окупантам, як у військових, так і в бойових можливостях", – сказав пан Столтенберг на пресконференції, додавши, що ці військові втрати відбулися протягом останніх кількох тижнів.

Відтоді, як навесні Київ розпочав контрнаступ, українським військам не вдалося досягти вирішального прориву, і деякі країни-союзники занепокоєні цим. Але на думку керівника НАТО, "хоча лінія фронту не зрушилася", українські війська продовжують бути дуже ефективними на полі бою. "Ми повинні розрізняти той факт, що лінія фронту суттєво не рухається, і той факт, що відбуваються дуже, дуже інтенсивні бойові дії", – пояснив він.

"Наш обов'язок – підтримувати Україну".

Україна продовжує боротися "мужньо" і "ми продовжуємо підтримувати її", підкреслив він, додавши, що в листопаді Німеччина і Нідерланди, надали Києву допомогу в розмірі 10 мільярдів євро, і що члени Альянсу, в тому числі США, надсилають більше систем протиповітряної оборони для захисту населення.

Київ також стверджує, що кілька тижнів тому зайняв позицію на лівому березі Дніпра, на півдні країни. Закріплення українських позицій на цьому березі Дніпра, підтверджене профільними російськими блогерами і військовими експертами, може стати найбільшим досягненням української армії за кілька місяців.

Відповідаючи на запитання про ризик того, що Київ буде змушений вести переговори з Москвою, якщо західна військова підтримка буде зменшена, пан Столтенберг підтвердив, що саме Україна "має вирішувати, що є прийнятним для завершення війни".

"Наш обов'язок – підтримати Україну і дозволити їй звільнити якомога більше території, а також поставити її в найкраще становище, коли або якщо переговори почнуться", – наполягав він.