ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шість підлітків постали перед судом у справі про обезголовлення французького вчителя (ВІДЕО)

Велика Епоха
На фотографії зображено пам'ятну дошку на честь убитого вчителя Самюеля Паті. (Youtube/скриншот)

Шість підлітків у понеділок постануть перед судом за зачиненими дверима у справі про обезголовлення французького вчителя історії Самюеля Паті у 2020 р.

За деякими свідченнями, учитель показував карикатури на пророка Мухаммеда на уроці, присвяченому свободі самовираження, що обурило деяких батьків-мусульман.

13-річна дівчинка розповіла, що перед показом карикатур Паті попросив учнів-мусульман покинути клас. Однак пізніше встановили, що її взагалі не було в класі на момент події, тож їй висунули звинувачення в неправдивому доносі.

П'ятьом іншим неповнолітнім, яким на момент нападу було 14-15 років, будуть висунуті звинувачення в навмисній злочинній змові, або засідці. Їх підозрюють у тому, що вказали вбивці на Паті або допомогли простежити за його виходом зі школи.

Усіх шістьох неповнолітніх передали до дитячого суду, і їм загрожує від 2 до 1/2 років позбавлення волі. Слухання, які триватимуть до 8 грудня, відбуватимуться за закритими дверима. Вісім дорослих також є обвинуваченими і постануть перед спеціальним кримінальним судом.

47-річний Паті був убитий і обезголовлений біля своєї школи в передмісті Парижа 18-річним нападником чеченського походження, якого застрелила поліція незабаром після нападу.

Сестра Паті Мікаель у своїй заяві, переданій через адвоката Луї Кайєза, сказала, що її брат був би живий, якби не "фатальний зв'язок дрібного боягузтва і великої брехні".

За останні роки Франція пережила цілу хвилю нападів ісламістських бойовиків, зокрема 2015 року в офісі сатиричного журналу Charlie Hebdo.