ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Щоб підвищити народжуваність, у Південній Кореї проводять "побачення наосліп" (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У південнокорейському місті Соннам влада намагається стримати падіння народжуваності за допомогою організації таких заходів, як "знайомства наосліп". Цього року після п'яти турів 198 осіб із 460 покинули захід як "пара", погодившись обмінятися контактами, повідомили в міській адміністрації.

Під різдвяні пісні 100 чоловіків і жінок зібралися в готелі недалеко від Сеула. Для них приготували червоне вино, шоколад, ігри, безкоштовні послуги візажиста і навіть перевірку біографії.

Учасники, яким близько 20-30 років, тихо сиділи поруч один з одним, поки тренер зі стосунків не розпочав захід з гри в "камінь-ножиці-папір".

36-річна Лі Ю-мі, яка працює в міській адміністрації, розповіла, що їй довелося тричі подавати заявку, щоб отримати місце на заході.

У столиці Південної Кореї Сеулі розглядали можливість проведення аналогічного заходу, але його відклали через критику, що це не усуне причини, через які люди вважають за краще не одружуватися і не народжувати дітей (висока вартість житла та освіти).

Хван Да Бін, який брав участь у вересневому заході, каже, що він дав йому змогу заощадити на відвідуванні інших громадських заходів або на зверненні до професійних агентств знайомств.

"Ми зіткнулися зі справжньою демографічною кризою, і уряд має зробити все можливе. Я не розумію людей, які скаржаться на це", — сказав Хванг.

Професор кафедри соціального забезпечення Сеульського жіночого університету Чжон Чже Хун вважає, що очікувати, що ці заходи призведуть до підвищення народжуваності, — "нонсенс".

"Потрібно витрачати більше грошей безпосередньо на підтримку вагітності, пологів і виховання дітей, щоб називати це політикою підвищення народжуваності", — сказав Чжон.

Мер міста Соннам Шин Сан Чжин заявив, що поширення позитивних поглядів на шлюб зрештою допоможе підвищити народжуваність, наголосивши, що "побачення наосліп" — це лише один із багатьох заходів, ухвалених у його місті з метою повернути назад падіння народжуваності.

Минулого року коефіцієнт народжуваності в Південній Кореї впав до рекордно низького рівня — 0,78. Цей показник набагато нижчий за 1,66 у США та 1,3 у Японії 2021 року. Середній показник серед країн, що входять до Організації економічного співробітництва та розвитку, того ж року становив 1,58.