ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

РФ послабила атаки на Авдіївку через великі втрати

Велика Епоха
Вид із безпілотника на руїни в місті Мар'їнка, зруйнованому під час вторгнення Росії в Україну, Донецька область, Україна, 12 травня 2023 року. (Андрій Єрмак через Telegram/via REUTERS)

Російські війська послабили атаки на обложене місто Авдіївка в суботу, пише Reuters. Крім того, за повідомленнями з регіону, їм не вдалося повністю захопити зруйноване місто Мар'їнка на південному заході.

Із середини жовтня РФ намагається захопити Авдіївку та її коксохімічний завод. Прес-секретар українських військових Олександр Штупун повідомив, що за останні 24 години російські атаки на Авдіївку скоротилися вдвічі, переважно через великі втрати.

"Коксохімічний завод перебуває під контролем українських збройних сил", — сказав Штупун. "Ворожі сили намагаються прорватися всередину, але зазнають втрат у піхоті й техніці".

За його словами, у прилеглому районі за межами центру міста, відомому як "промислова зона", тривають інтенсивні бої. Російський блог про війну Rybar повідомляв, що ця зона перейшла під контроль Росії.

Віталій Барабаш, голова військової адміністрації міста, сказав в інтерв'ю телеканалу 24, що Авдіївка "починає бути схожою на Мар'їнку, селище, яке, по суті, більше не існує. Воно було зруйноване дощенту".

Офіційних повідомлень української влади про Мар'їнку не було, але військовий аналітик Олег Жданов вважає, що заяви РФ про її захоплення не відповідають дійсності.

"Ми визнаємо, що там було просування російських військових", — сказав Жданов в онлайн-презентації. "Але південно-західна і північно-західна частини міста перебувають під контролем українських військ".

У п'ятницю російські ЗМІ повідомили, що війська РФ взяли під контроль Мар'їнку, охоплену боями вже понад рік. Однак за повідомленнями представників ЗСУ в суботу, деякі райони все ще утримують українські військові.

Крім того, начальник прес-служби Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо повідомив, що українські війська відбили 21 атаку в районах, прилеглих до Бахмута. Це місто, також зруйноване внаслідок багатомісячних боїв, було захоплене РФ у травні, але відтоді ЗСУ вдалося відвоювати прилеглі села.