ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Землетрус біля Філіппін змусив людей евакуюватися в очікуванні цунамі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Потужний землетрус магнітудою 7,6 стався в суботу біля південного узбережжя Філіппін. Багато жителів у паніці покинули свої будинки близько опівночі після того, як філіппінська влада оголосила попередження про цунамі.

За даними Геологічної служби США, землетрус стався ввечері на глибині 32 кілометрів. Повідомлень про серйозні руйнування або жертви не надходило.

Тихоокеанський центр попередження про цунамі спершу заявив, що, судячи з магнітуди і місця розташування, очікується, що хвилі цунамі вдарять по південних Філіппінах і частинах Індонезії, Палау і Малайзії. Пізніше центр зняв попередження про цунамі.

В Японії влада видала наказ про евакуацію в різних частинах префектури Окінава, зокрема у всій прибережній зоні, що зачепило тисячі людей.

Тересіто Баколкол, голова Філіппінського інституту вулканології та сейсмології, повідомив The Associated Press, що його відомство радить жителям узбережжя південних провінцій Сурігао-дель-Сур і Давао Орієнтал негайно евакуюватися на височини або перебратися подалі вглиб країни.

Власникам човнів у гаванях, естуаріях або на мілководді біля узбережжя цих двох провінцій слід закріпити свої човни і відійти від берега, йдеться в попередженні. Човнам, які вже перебувають у морі, слід залишатися в глибоких водах до отримання подальших вказівок.

За словами Баколкола, виходячи з магнітуди землетрусу, цунамі може досягати 1 метра, але в закритих бухтах, затоках і протоках хвиля може бути вищою.

За даними влади та урядового агентства з ліквідації наслідків стихійних лих, близько опівночі жителі сіл залишали свої будинки і йшли в безпечні місця в місті Хінатуан і прилеглих районах провінції Сурігао-дель-Сур.

Філіппіни часто страждають від землетрусів і вивержень вулканів через своє розташування в Тихоокеанському "Вогняному кільці", дузі сейсмічних розломів навколо океану. Крім того, на архіпелаг щорічно обрушується близько 20 тайфунів і штормів.