ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна здійснила нову атаку на російську залізницю в глибині Сибіру – джерело

Велика Епоха
На цій ілюстрації, зробленій 1 березня 2022 року, крізь розбите скло видно прапори України та Росії. (REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo)

Внутрішнє розвідувальне агентство України підірвало вибухівку на російській залізничній лінії в глибині Сибіру, що стало другою атакою на цьому тижні на шляхи військового постачання в цьому регіоні, повідомило українське джерело Reuters у п'ятницю.

Ці інциденти демонструють готовність і здатність Києва здійснювати диверсії в глибині Росії і порушувати російську логістику далеко від лінії фронту 21-місячної війни Москви в Україні.

Джерело, яке відмовилося назвати своє ім'я, повідомило, що вибухівка була підірвана, коли вантажний потяг перетинав Чертов міст у сибірському регіоні Бурятія, який межує з Монголією і знаходиться за тисячі кілометрів від України.

За словами джерела, потяг використовував запасну залізничну лінію після нападу на сусідній тунель днем раніше, через що рух поїздів було перенаправлено, повідомило джерело.

Російське ЗМІ "База" з посиланням на джерела в силових структурах повідомило, що в поїзді, який їхав запасним шляхом, загорілися цистерни з дизельним паливом, і що загорілися шість товарних вагонів. Видання не повідомило про жертви і сказало, що причина вибухів невідома.

Українське джерело, яке повідомило, що обидві операції були проведені Службою безпеки України (СБУ), дало схожу оцінку збитків, посилаючись на російські Telegram-канали.

Reuters не змогло самостійно перевірити ці повідомлення або оцінити, чи використовується цей маршрут для військових поставок. Російські залізниці відмовилися коментувати останній інцидент. Регіональне відділення Слідчого комітету Росії не відразу відповіло на письмовий запит про коментарі.

Українське джерело повідомило в четвер, що СБУ підірвала вибухівку під час попереднього нападу, коли вантажний потяг рухався через Північномойський тунель в Бурятії.

Російські слідчі дійшли висновку, що потяг був підірваний в результаті "терористичного акту" невідомими особами, повідомляє московська газета "Комерсант" з посиланням на неназвані джерела.

Російська залізниця, державна компанія, яка управляє великою залізничною мережею, заявила, що після першого нападу рух поїздів було перенаправлено за новим маршрутом, що дещо збільшило час у дорозі, але не призвело до перерви у перевезенні.

Українське джерело повідомило, що друга атака передбачала перенаправлення залізничного руху і була спрямована на запасний маршрут через Чертов міст, який знаходиться на російській Байкало-Амурській магістралі, що проходить через Східний Сибір і Далекий Схід Росії.

Транссибірська магістраль вважається більш важливою для російських вантажних перевезень, ніж Байкало-Амурська магістраль.

Джерело в російській промисловості, яке відмовилося назвати своє ім'я, повідомило, що резервний маршрут функціонує і використовується потягами, що перевозять вантажі в п'ятницю в другій половині дня.