ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німеччина звинувачує Росію у спробі перешкоджати роботі ОБСЄ

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на 30-й міністерській зустрічі ОБСЄ в Скоп'є, Республіка Північна Македонія, 30 листопада 2023 року. (Фото AFP)

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у четвер закликала членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), що базується у Відні, протистояти Росії, звинувативши її у спробі перешкоджати роботі організації, до складу якої входять 57 країн, пише Anadolu Agency.

Співпраця в ОБСЄ має і надалі зміцнюватися, "незважаючи на те, що за останні півтора року Росія створила величезні перешкоди на шляху роботи ОБСЄ", – заявила Бербок на щорічній конференції ОБСЄ на рівні міністрів у столиці Північної Македонії Скоп'є.

У зустрічі 57 держав ОБСЄ, яка триватиме до п'ятниці, беруть участь близько 40 країн.

"Віроломна гра російського уряду полягає і полягала в тому, щоб зруйнувати організації, які покладаються на мирне співіснування і співпрацю, жорстокою агресивною війною проти України, - заявила вона.

"Ми цього не допустимо", – попередила вона.

Як жодна інша організація, ОБСЄ стоїть на сторожі безпеки понад 1,3 мільярда людей, а це означає, що вони хочуть жити разом в умовах миру, безпеки та доброго економічного розвитку, підкреслила пані Бербок.

Той факт, що Росії не вдалося зруйнувати ОБСЄ, "є важливим внеском у наш мирний порядок. І цей мирний порядок повинен тривати", – додала німецький міністр.

За її словами, це також означає, що вони працюють разом, щоб забезпечити наступне головування в ОБСЄ в наступному році і вищі посади, які також можуть реалізувати роботу ОБСЄ.

Після місяців переговорів Мальта погодилася в понеділок взяти на себе головування в організації на ротаційній основі в наступному році замість члена НАТО Естонії, яку Росія відкрито відкинула.

ОБСЄ бореться за виживання, оскільки Росія блокує такі рішення, як бюджет організації.

Заснована в 1975 році як форум для діалогу між Східним і Західним блоками, організація, членами якої є і Росія, і сусідня Україна, функціонує за рахунок позабюджетних коштів, але напруженість у ній зростає.