ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сестра Кім Чен Ина обіцяє нові запуски супутників Північної Кореї (ВІДЕО)

Велика Епоха
Кім Йо Чжон, сестра лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, на церемонії покладання вінка в мавзолеї Хо Ши Міна в Ханої, В'єтнам, 2 березня 2019 року. (Getty Images)

У четвер сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина відкинула заклики США повернутися до дипломатії, пообіцявши здійснити нові запуски супутників у порушення заборони ООН.

На засіданні Ради Безпеки ООН на початку цього тижня посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд назвала запуск розвідувального супутника КНДР "нерозважливою і незаконною" дією, яка загрожує його сусідам. Вона повторила пропозицію США про діалог без будь-яких попередніх умов, заявивши, що Північна Корея "може вибрати час і тему".

Сестра Кіма і високопоставлений чиновник Кім Йо Чжон відкинула пропозицію США і пригрозила новими запусками супутників та іншої зброї.

"Суверенітет незалежної держави ніколи не може бути пунктом порядку денного переговорів, і тому (Північна Корея) ніколи не сяде віч-на-віч зі США для цієї мети", — ідеться в заяві Кім Йо Чжон, переданій державними ЗМІ.

"Північна Корея продовжить докладати зусиль для розвитку всього, що належить до її суверенних прав, і продовжить гідно здійснювати суверенні права, якими користуються всі держави-члени ООН, без будь-яких обмежень і в майбутньому", — сказала вона.

Численні резолюції Ради Безпеки ООН забороняють КНДР здійснювати будь-які запуски з використанням балістичних технологій, такі як запуск супутників і випробування ракет. Однак Північна Корея стверджує, що має суверенне право запускати супутники-шпигуни і проводити випробування балістичних ракет, щоб протистояти тому, що вона називає військовими загрозами від США.

Кім Йо Чжон заявила, що засідання Ради Безпеки ООН минулого понеділка було скликано на "гангстерську вимогу США та їхніх послідовників". За її словами, Томас-Грінфілд повинна спочатку пояснити, чому американські стратегічні активи часто з'являються в південнокорейських портах, а не називати запуск супутника "незаконним".

У 2018 році Кім Чен Ин і тодішній президент США Дональд Трамп розпочали дипломатію щодо майбутнього ядерного арсеналу Північної Кореї. Але їхній дипломатичний саміт провалився рік потому, 2019 року, через розбіжності з приводу міжнародних економічних санкцій щодо Північної Кореї. Відтоді Кім Чен Ин зосередився на розширенні та модернізації свого ядерного арсеналу, що, на думку експертів, дасть йому більше важелів для отримання поступок від США на майбутніх переговорах.

Супутники-шпигуни — одна з багатьох високотехнологічних систем озброєнь, які Кім Чен Ин публічно пообіцяв впровадити. За його словами, Північній Кореї необхідно кілька таких супутників, щоб точніше відстежувати пересування своїх суперників і посилити потенціал високоточних ракетних ударів по ворожих цілях.

Після двох невдалих спроб запуску на початку цього року Північна Корея заявила, що минулого тижня вивела на орбіту свій перший військовий розвідувальний супутник. Відтоді КНДР стверджує, що її супутник-шпигун "Малліген-1" передає знімки з космічними видами ключових об'єктів у США і Південній Кореї, таких як Білий дім і Пентагон.

Американські та південнокорейські офіційні особи підтвердили, що північнокорейський супутник вийшов на орбіту. Сторонні експерти все ще сумніваються в тому, що він може виробляти значущі з військової точки зору знімки високої роздільної здатності.

Минулої п'ятниці міністр оборони Південної Кореї Сін Вонсік висловив побоювання щодо того, що Росія може допомогти Північній Кореї у виробництві супутникових фотографій з високою роздільною здатністю.