ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію, що вимагає відходу Ізраїлю з Голанських висот

Велика Епоха
Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію, що вимагає відходу Ізраїлю з Голанських висот

28 листопада Генеральна Асамблея ООН ухвалила нову резолюцію, що вимагає від Ізраїлю піти з окупованих сирійських Голанських висот. У резолюції йдеться про те, що триваюча окупація Ізраїлем сирійської території "являє собою камінь спотикання на шляху до досягнення справедливого, всеосяжного і міцного миру в регіоні", пише Рeoplesdispatch.

Загалом 91 країна проголосувала за резолюцію, підготовлену спільно деякими арабськими країнами, включно з ОАЕ і Сирією, а також Кубою, Венесуелою і Північною Кореєю. 61 країна утрималася від голосування, повідомляє ТАСС.

За резолюцію проголосували такі країни, як Китай, Росія, Бразилія та Індія. Проти проголосували вісім країн, включно зі США і Великобританією.

У резолюції підтверджується, що Ізраїль має піти "з усіх окупованих сирійських Голан до лінії станом на 4 червня 1967 року на виконання відповідних резолюцій Ради Безпеки". Резолюція просить Ізраїль почати переговори щодо врегулювання територіальних суперечок із Сирією і Ліваном і доручає Генеральному секретарю ООН представити доповідь про перебіг виконання положень резолюції на сімдесят дев'ятій сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Голанські висоти — це сирійська територія, окупована Ізраїлем під час арабо-ізраїльської війни в червні 1967 року. Під час тієї ж війни Ізраїль також окупував палестинські Західний берег річки Йордан, Східний Єрусалим і сектор Газа.

Ізраїль продовжує займати всі території, захоплені ним 1967 року, за винятком єгипетського Синаю, з якого він пішов 1979 року після укладення Кемп-Девідських угод.

У грудні 1981 року Рада Безпеки ООН також ухвалила резолюцію 497, що анулює ізраїльську анексію сирійських Голан. У резолюції йшлося про те, що на цій території діють усі положення четвертої Женевської конвенції, а отже, Ізраїлю не дозволяється створювати там будь-які постійні споруди і він зобов'язаний захищати цивільне населення.

Більшу частину сирійського населення і палестинських біженців із Накби 1948 року було витіснено з цієї території після захоплення її Ізраїлем. Однак у чотирьох селах, що залишилися на окупованих Голанах, проживає приблизно 23 000 сирійців, переважно з друзької громади, при загальній чисельності незаконних поселенців понад 25 000 осіб.

І США, і Великобританія голосували за або утримувалися від голосування щодо більшості резолюцій, ухвалених із 1967 року, які вимагають від Ізраїлю припинення окупації. Уперше США змінили свою позицію з цього питання 2018 року. У березні 2019 року адміністрація Дональда Трампа визнала суверенітет Ізраїлю над Голанами.