ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Можлива заборона собачого м'яса викликала протести в Південній Кореї (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

В четвер десятки південнокорейських протестувальників, які виступають проти заборони споживання собачого м'яса, влаштували бійку з поліцією біля офісу президента.

Раніше цього місяця посадовці уряду та правлячої партії домовилися до кінця року представити закон, який заборонить цю багатовікову практику. Окремі законодавці вже представляли подібні законопроєкти проти собачого м'яса в минулому, але уряд уперше підтримав такий закон.

На мітингу в четвер зібралося близько 200 фермерів, власників ресторанів та інших людей, які мають стосунок до індустрії собачого м'яса. Вони скандували гасла, співали, піднімали кулаки і по черзі виголошували промови, критикуючи дії уряду. Один із протестувальників заявив, що накладе на себе руки, якщо уряд і правляча партія ухвалять цей закон.

Деякі фермери привезли на своїх вантажівках собак у клітках, але їм не дозволили доставити їх до місця протесту.

За словами фермерів, поліція затримала трьох протестувальників.

Вживання собачого м'яса в Південній Кореї не заборонено і не легалізовано. Однак останнім часом лунають заклики заборонити його, оскільки в країні занепокоєні міжнародним іміджем Південної Кореї і зростаючою поінформованістю населення про права тварин. До заборони закликали світові знаменитості, зокрема американська акторка Кім Бейсінгер і французька акторка Бріджит Бардо. Перша леді Південної Кореї Кім Кеон Хі, любителька домашніх тварин, неодноразово висловлювалася на підтримку заборони.

Запропонований законопроєкт передбачає поступову відмову від виробництва собачого м'яса до 2027 року, фінансову підтримку фермерів для демонтажу їхніх підприємств і відкриття нового бізнесу, а також професійне навчання та інші пільги.

Протестувальники вимагають більш тривалого періоду відтермінування і прямої фінансової компенсації за відмову від собачого м'яса. Вони також кажуть, що їхній бізнес природним чином зникне, коли літні люди, їхні основні клієнти, помруть.

"Більшості працівників індустрії собачого м'яса вже за 60 і 70, а це означає, що вони прагнуть вийти на пенсію, а не знайти нову професію. Оскільки мало хто з молодих корейців їсть собаче м'ясо, ця практика все одно зникне в найближчі 15-20 років", — сказав Чжу Енбон, колишній генеральний секретар асоціації собаківників, який був присутній на мітингу.

За даними асоціації, щорічно для вживання в їжу вбивають від 700 000 до 1 мільйона собак, що менше, ніж кілька мільйонів 10-20 років тому. Деякі активісти кажуть, що оцінки фермерів завищені, щоб показати, що галузь занадто велика, щоб її знищити.