ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Швеція припиняє усиновлення дітей з Південної Кореї, розслідуючи фальсифікацію документів

Велика Епоха
(Simon Gate)

Головне шведське агентство з усиновлення заявило в середу, що припиняє усиновлення дітей із Південної Кореї. Перед цим стало відомо про фальсифікацію документів про походження усиновлених південнокорейських дітей, пише AP News.

У середу глава Adoptionscentrum (єдиного агентства у Швеції, яке з 1950-х років займається усиновленням дітей з Південної Кореї) Керстін Гедунг заявила, що ця практика припиняється.

Гедунг послалася на ухвалений на початку цього року південнокорейський закон про міжнародне всиновлення, згідно з яким усі майбутні усиновлення має здійснювати держава.

"На практиці це означає, що ми припиняємо міжнародні усиновлення в Південній Кореї", — сказала вона в електронному листі агентству Ассошіейтед Прес.

Вищий орган Швеції з міжнародних усиновлень (Управління з сімейного права та підтримки батьків при Міністерстві охорони здоров'я та соціальних справ Швеції) повідомив, що Adoptionscentrum надіслав заявку з проханням про те, щоб міністерство виступило посередником під час усиновлення з Південної Кореї. Рішення очікується в лютому.

Новий закон у Південній Кореї вимагатиме від держави до 2025 року взяти під контроль величезну кількість записів про усиновлення, зроблених приватними агентствами, а також збільшити штат державних службовців.

Сеул уже давно заявив, що планує ратифікувати Гаазьку конвенцію 1993 року про захист дітей та співробітництво в галузі міжнародного усиновлення, але терміни поки що не визначено. Швеція ратифікувала конвенцію 1990 року. Офіційні особи в Сеулі тепер кажуть, що сподіваються підписати конвенцію до 2025 року.

Після закінчення Корейської війни 1953 року шведські гуманітарні працівники усиновили осиротілих дітей війни з Південної Кореї до Швеції. У 1970-80-ті роки, перебуваючи під владою низки військових урядів, Південна Корея відправила на Захід близько 200 000 дітей для усиновлення. Більше половини з них були усиновлені в США.

Тепер сотні корейських усиновлених з Європи, США та Австралії вимагають від південнокорейської Комісії розслідувати обставини їхнього усиновлення.

Стверджується, що документи були сфабриковані, щоб прискорити усиновлення іноземцями. Наприклад, дітей помилково реєстрували як покинутих сиріт, коли в них були родичі, яких можна було легко ідентифікувати, що також ускладнювало відстеження їхнього походження. Усиновлені стверджують, що документи фальсифікували або приховували, ускладнюючи їхні пошуки.

Низка європейських країн, зокрема Швеція, почали розслідування того, як вони проводили міжнародні усиновлення.

"Південній Кореї знадобиться до двох років на впровадження нового закону, і наразі у нас немає достатньої інформації, щоб оцінити, чи варто нам подавати заявку на відновлення співпраці з Південною Кореєю в майбутньому", — сказала Гедунг.