ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На окупованій ЗАЕС знову було відключено електрику

Велика Епоха
Вид на Запорізьку атомну електростанцію з берега Каховського водосховища біля міста Нікополь після руйнування греблі, Дніпропетровська область, Україна, 16 червня 2023 року. (wikipedia)

Окупована Росією Запорізька атомна електростанція України втратила електропостачання після того, як було порушено останню лінію, що вела до неї з території, контрольованої Україною, але відтоді її було відновлено, повідомило міністерство енергетики в суботу.

АЕС була окупована Росією в березні 2022 року і більше не виробляє електроенергію, але потребує електропостачання для охолодження одного з чотирьох реакторів, який перебуває в стані "гарячої консервації" (це означає, що він не повністю зупинений).

Згідно із заявою, опублікованою міністерством енергетики України в Telegram, одну лінію електропередачі до АЕС порушили в п'ятницю, а останню, потужністю 750 кВт, обірвало о 2:31 ночі у суботу.

"Це вже восьме відключення електроенергії на Запорізькій АЕС, яке могло призвести до ядерної катастрофи", — йдеться в заяві.

У міністерстві повідомили, що після втрати зв'язку з мережею завод увімкнув 20 резервних генераторів для забезпечення власних потреб в електроенергії.

О 7 ранку українські фахівці відремонтували лінію потужністю 750 кВт, яка знову подає електроенергію на завод.