ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна вироблятиме снаряди з американськими компаніями

Велика Епоха
Українські військовослужбовці стріляють з французької самохідної гармати калібру 155 мм/52 мм "Цезар" у бік російських позицій на лінії зіткнення на сході України, 15 червня 2022 року. (Aris Messinis/AFP via Getty Images)

Київ домовився з двома американськими компаніями про спільне виробництво важливих 155-мм артилерійських снарядів в Україні, заявив у четвер український міністр, хоча виробництво не розпочнеться щонайменше два роки, повідомляє Reuters.

Попит на 155-мм снаряди різко зріс після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році. США і союзники відправили Києву понад 2 мільйони снарядів і намагаються, з обмеженим успіхом, збільшити виробництво, щоб поповнити запаси.

"У нас є домовленості з двома провідними американськими компаніями про спільне виробництво в Україні боєприпасів 155-го калібру", – заявив Олександр Камишин, міністр з питань стратегічних галузей промисловості, в телевізійному коментарі.

Але він зазначив, що Україна ніколи не виробляла такі снаряди, і пройде "мінімум два роки, максимум три", перш ніж виробництво може розпочатися.

Ця заява була зроблена після дводенної українсько-американської оборонної конференції у Вашингтоні, яка включала двосторонні зустрічі для обговорення планів України на 2024 рік та заходів, необхідних для їх реалізації.

На форумі Київ і Вашингтон підписали лист про наміри прискорити спільне виробництво зброї та обмін технічними даними для задоволення нагальних потреб української армії в системах протиповітряної оборони, технічному обслуговуванні та виробництві критично важливих боєприпасів.

ЗРОСТАЄ ЗАНЕПОКОЄННЯ ЩОДО ІНОЗЕМНОЇ ПІДТРИМКИ

Оборонний сектор України, який десятиліттями страждав від недофінансування, бюрократії та корупції, намагається конкурувати з набагато більш розвиненою військовою промисловістю та високою бюджетною підтримкою Росії.

І оскільки війна наближається до кінця другого року, а її кінця не видно, зростає занепокоєння, що західні поставки можуть припинитися, оскільки політична підтримка зменшується, а виробничих потужностей все ще бракує, оскільки власні запаси союзників зменшуються.

У середу республіканці в Сенаті США заблокували надзвичайний законопроект, який передбачав виділення близько 60 мільярдів доларів на військову та економічну підтримку України, поставивши під загрозу сподівання на те, що вкрай необхідні кошти можуть бути схвалені до кінця року.

"Для нас є питанням виживання створення військової промисловості, яка відповідає масштабам промислового потенціалу ворога", – цитується на сайті конференції міністр оборони України Рустем Умеров.

Київ також сподівається, що зможе інтегруватися у військовий ландшафт Заходу, просуваючи спільне виробництво і постачання озброєнь у "спільному оборонно-промисловому просторі".

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не хоче покладатися виключно на військову допомогу союзників і прагне в майбутньому стати донором безпеки для сусідів.