ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Борис Джонсон вибачився за своє ставлення до коронавірусу (ВІДЕО)

Велика Епоха
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон дає свідчення на розслідуванні COVID-19 у Лондоні, Велика Британія, 6 грудня 2023 року. (Youtube/скриншот)

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у середу приніс вибачення за своє ставлення до кризи з коронавірусом, заявивши, що його уряд "сильно недооцінив" ризики.

Виступаючи перед офіційним слідством у справі про боротьбу Великої Британії з пандемією, Джонсон заявив, що бере на себе відповідальність за всі ухвалені рішення і розуміє гнів громадськості після того, як слідство дізналося про некомпетентність уряду під час боротьби з найбільшою кризою у сфері охорони здоров'я.

Джонсон сказав, що COVID-19 спочатку з'явився як "хмара на горизонті", а не як "тайфун", який згодом убив понад 230 000 людей у Великій Британії та заразив ще мільйони.

Спочатку Джонсон заявляв, що не вірить прогнозам щодо кількості смертельних випадків, оскільки попередні страшилки, такі як пандемія свинячого грипу та коров'ячий сказ, закінчувалися значно меншим числом жертв, ніж очікувалося спочатку.

Колишній прем'єр-міністр зізнався, що прочитав протоколи ключової наукової консультативної групи уряду лише кілька разів, незважаючи на те, що їхні висновки призвели до найбільшого обмеження свобод у Великій Британії з часів Другої світової війни.

"Чи можу я сказати, що розумію почуття жертв та їхніх сімей і глибоко шкодую про біль, втрати і страждання", — сказав він.

Джонсон, який обіймав посаду прем'єр-міністра протягом трьох років із 2019 до 2022 року, пішов у відставку після серії скандалів, зокрема повідомлень про те, що він та інші офіційні особи були присутніми на вечірках на Даунінг-стріт у період 2020 і 2021 років, коли більшість жителів Великої Британії були змушені залишатися вдома.

На початку пандемії Британія була винятком у Європі, коли великі громадські заходи залишалися відкритими, незважаючи на те, що в новинах показували переповнені італійські лікарні.

Колишньому прем'єр-міністру неодноразово ставили запитання про те, чи не занадто довго він чекав, щоб запровадити режим ізоляції на початку 2020 року, і чи не призвело це до того, що Британія опинилася серед країн з одним із найвищих у світі рівнів смертності від пандемії.

Заперечуючи свою нерішучість, Джонсон сказав, що між міністрами й урядовцями постійно виникали суперечки про те, як реагувати, а старші міністри не хотіли вводити обмеження на пересування населення.

Джонсон прибув на засідання більш ніж за три години до початку слухань, уникнувши зустрічі з сім'ями загиблих від COVID-19, які хотіли зустрітися з ним віч-на-віч.

Початок засідання був зірваний протестувальниками.

Аамер Анвар, адвокат, який представляє інтереси родин загиблих від COVID, заявив, що Джонсон керував "смертоносною культурою безкарності й некомпетентності" і поводився з людьми як із "токсичними відходами".

Під час розслідування було заслухано свідчення колишніх радників про те, що Джонсон хотів дозволити вірусу поширитися, а не віддавати наказ про чергову ізоляцію, і одного разу він відповів: "Нехай трупів буде багато".

Джонсон сказав, що образливі листування між чиновниками іноді бувають "творчо корисними".