ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Циклон Мічаунг обрушився на південь Індії – 13 людей загинули від повеней та дощу (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У вівторок на південне узбережжя Індії обрушився циклон Мічаунг з сильними вітрами, його приходу передували проливні дощі і повені, які забрали життя щонайменше 13 осіб, за оцінками офіційних осіб, що постраждали від стихії.

Високі хвилі обрушилися на південні прибережні міста протягом останніх двох днів з наближенням циклону, затопивши цілі села і зупинивши транспортне сполучення, оскільки понад 390 000 людей відчули на собі його вплив, повідомляє влада.

Мічаунг вийшов на сушу поблизу пляжного містечка Бапатла в штаті Андхра-Прадеш з вітром до 110 км/год, який згодом дещо зменшився, оскільки циклон "сильної" категорії ослаб, повідомляє індійське метеорологічне управління. Подальше ослаблення прогнозується в найближчі шість годин.

За даними уряду штату Андхра-Прадеш, під час просування циклону на північ було вирвано з корінням дерева і затоплено щонайменше 25 сіл, а влада евакуювала понад 15 000 людей у безпечне місце до того, як циклон досягне суші.

"Ми вжили всіх заходів і маємо все необхідне обладнання. Ми також вчора повідомили громадськість про запобіжні заходи", – сказав в інтерв'ю інформаційному агентству ANI офіційний представник Національних сил реагування на стихійні лиха Загід Хан, додавши, що сили розгорнули кілька команд на місцях.

Серед 13 загиблих – 4-річний хлопчик, який загинув після обвалу стіни, повідомила влада. У штаті було скасовано понад 140 поїздів і 40 авіарейсів.

Люди пересуваються на човні повз частково затоплені автомобілі в житловому районі після сильних дощів напередодні циклону Мічаунг в Ченнаї, Індія. REUTERS/Stringer

За прогнозами метеорологічної служби, протягом наступних 24 годин у штаті очікується до 20 сантиметрів опадів.

У столиці сусіднього штату Тамілнад, Ченнаї, великому центрі електроніки та виробництва, жителі переходили вбрід через паводкові води, які також змивали автомобілі.

Повені викликали спогади про схожі дощі в Ченнаї вісім років тому, які забрали життя 290 людей, і деякі активісти засумнівалися, що інфраструктура міста може впоратися з екстремальними погодними явищами.

Радж Бхагат П, інженер-будівельник і експерт з геоаналітики, розповів про спроби поліпшити систему зливової каналізації в місті: "Їхні рішення дуже допомогли б під час помірних і сильних опадів, але не під час дуже сильних і надзвичайно сильних дощів".

Аеропорт Ченнаї (один з найбільш завантажених в країні) був закритий в понеділок після затоплення злітно-посадкової смуги і знову відкритий о 9 ранку у вівторок, повідомив представник федерального міністерства цивільної авіації.

Тайванські компанії Foxconn (2317.TW) і Pegatron (4938.TW) зупинили виробництво iPhone компанії Apple (AAPL.O) на своїх заводах поблизу Ченнаї через дощі в понеділок, повідомили джерела Reuters. Foxconn відновив роботу у вівторок.