ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Останній запит України на озброєння включає протиповітряну оборону THAAD і літаки F-18

Велика Епоха
(Sam Yeh/AFP via Getty Images)

Останній список американського озброєння, яке, за словами України, необхідне їй для боротьби з російськими військовими, включає сучасні системи протиповітряної оборони, винищувачі F-18 Hornet, безпілотники, гелікоптери Apache і Blackhawk, згідно з документами, що потрапили в розпорядження Reuters.

Представники Міністерства оборони України представили "список озброєнь для задоволення потреб сил оборони України" під час закритої сесії конференції у Вашингтоні в середу, на якій були присутні урядовці та керівники оборонної промисловості.

До вичерпного переліку увійшло озброєння, яке Україна вже має в наявності, наприклад, танки Abrams і 155-міліметрову артилерію, а також деякі види озброєння, такі як літаки F-16, безпілотники і ракети великої дальності ATACMS, про які вона просила в минулому.

Але в списку є кілька сюрпризів, зокрема, такі дорогі позиції, як транспортні літаки C-17 Globemaster компанії Boeing (BA.N) і C-130 Super Hercules компанії Lockheed Martin (LMT.N). Бойові вертольоти Apache компанії Boeing, а також вертоліт Black Hawk, виготовлений підрозділом Sikorsky компанії Lockheed Martin, також увійшли до списку.

Але на цьому українці не зупинилися. Документи показують, що Україна також шукає винищувачі F-18 Hornet, три типи безпілотників виробництва General Atomics, включаючи MQ-9B Sky Guardian, і систему протиповітряної оборони Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) виробництва Lockheed.

Українці знають, що вони повинні отримати військову допомогу Заходу, щоб продовжувати боротьбу.

Законопроєкт, який передбачав надання Україні та Ізраїлю нової допомоги у сфері безпеки на мільярди доларів, був заблокований у Сенаті США в середу, оскільки республіканці наполягали на своїх вимогах щодо посилення контролю за імміграцією на кордоні США з Мексикою.

Президент США Джо Байден визначив перемогу України як зовнішньополітичну мету своєї кампанії з переобрання на другий термін у листопаді 2024 року.

Український список відображає те, що легко могло б становити мільярди доларів на закупівлю або безоплатну передачу озброєнь.

Посольство України у Вашингтоні не відразу відповіло на запит про коментар.