ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

СБУ вбила в Росії українського депутата-втікача Киву (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Скриншот)

Колишній український депутат був застрелений під Москвою в середу.

Ілля Кива був проросійським депутатом українського парламенту до вторгнення Москви в лютому 2022 року, але протягом всієї війни перебував у Росії і часто критикував українську владу в Інтернеті.

Російські слідчі заявили, що Кива помер на місці після пострілу в парку в Одинцовському районі на південному заході від Москви, і розпочали розслідування вбивства.

Андрій Юсов, речник ГУР України, ще одного розвідувального відомства, заявив на українському телебаченні, що з Кивою "покінчено", але не сказав, хто стоїть за його смертю.

Кива був заочно засуджений українським судом до 14 років позбавлення волі за звинуваченнями у державній зраді та підбурюванні до насильства.

Ще один проросійський екс-депутат українського парламенту, Олег Царьов, пережив замах у Криму в жовтні.

Кілька проросійських діячів були вбиті з початку війни в ході операцій, в яких Москва звинувачує Україну, в тому числі журналістка Дар'я Дугіна, військовий блогер Владлен Татарський і колишній командир підводного човна Станіслав Ржицький.

Всі вони були внесені до "Миротворця", величезної неофіційної української бази даних людей, яких вважають ворогами країни. У середу фотографія Киви на сайті була перекреслена криваво-червоними літерами зі словом "Ліквідовано".