ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Без допомоги США є великий ризик програти війну, заявив Єрмак

Велика Епоха
Українські військовослужбовці беруть участь в антидиверсійних навчаннях у Чернігівській області, Україна, 5 грудня 2023 року. (REUTERS/Valentyn Ogirenko)

Глава адміністрації президента України заявив, що відтермінування надання американської допомоги, обговорюване в Конгресі, створює "великий ризик" програшу України у війні з Росією.

У вівторок Андрій Єрмак висловився щодо пакетів допомоги від США та Європейського союзу, пише Reuters.

Якщо допомогу буде відкладено, "це створює великий ризик того, що ми можемо опинитися в тому ж становищі, в якому перебуваємо зараз", — сказав він, звертаючись до аудиторії англійською мовою.

"І, звичайно, це унеможливлює постійне звільнення і створює великий ризик програти цю війну".

У жовтні адміністрація президента Джо Байдена запросила в Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування амбітних планів щодо України, Ізраїлю та гарантування безпеки кордонів США, але республіканці, які контролюють Палату представників із невеликою більшістю голосів, відхилили цей пакет.

Єрмак виділив як проблему загрозу відмови від прямої бюджетної підтримки. Наступного року український уряд очікує дефіцит бюджету в розмірі 43 мільярдів доларів.

"Звичайно, без цієї прямої бюджетної підтримки буде важко втриматися... на тих самих позиціях і... щоб люди дійсно вижили... у ситуації, коли війна триватиме", — сказав він.

"Саме тому вкрай важливо, щоб цю підтримку було проголосовано і якомога швидше".

Єрмак здійснив свій другий візит до Вашингтона за останні кілька тижнів. За його словами, він планує чинити тиск на законодавців і представників адміністрації, пояснюючи, що Конгресу вкрай важливо схвалити новий пакет допомоги.

Єрмак також повідомив, що у Києва є план на наступний рік. "Цей план... включає військові операції... охоплює дипломатичну діяльність і, звичайно, охоплює наше співробітництво у сфері комунікацій та інформації", — сказав він.