ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індонезійський вулкан Марапі викидає хмари попелу в навколишні райони

Велика Епоха
(Ілюстрація)

У неділю сталося виверження індонезійського вулкану Марапі в провінції Західна Суматра, який викинув у повітря біло-сірі шлейфи попелу на висоту понад 3 000 метрів і послав хмари гарячого попелу на кілька миль.

За словами Ахмада Ріфанді, співробітника Індонезійського центру вулканології та зменшення геологічної небезпеки, що знаходиться на посту моніторингу в Марапі, негайних повідомлень про жертви не надходило. Після виверження два маршрути для альпіністів були закриті, а селянам, які живуть на схилах гори, порадили триматися на відстані 3 кілометрів від жерла кратера через можливе виверження лави.

Близько 70 альпіністів почали свій шлях на гору висотою майже 2900 метрів у суботу і застрягли. За словами Діана Індріаті, виконуючого обов'язки голови природоохоронного агентства Північної Суматри, 28 з них успішно евакуйовані, а решта все ще чекають на порятунок.

На відео в соціальних мережах видно, що альпіністів евакуювали до притулку, їхні обличчя і волосся вимазані вулканічним пилом і дощем.

Речник Національного агентства з ліквідації наслідків стихійних лих Абдул Мухарі повідомив, що кілька сіл були засипані попелом, який закрив сонце в багатьох районах. За його словами, влада роздала маски і закликала жителів носити окуляри, щоб захистити їх від вулканічного попелу.

Близько 1400 людей живуть на схилах Марапі в Рубаї і Гоба Кумантіанг, найближчих селах, розташованих за 5-6 кілометрів від вершини.

Абдул Мухарі сказав, що рівень тривоги на Марапі підтримується на третьому, найвищому з чотирьох рівнів, і підтвердив, що влада уважно стежить за вулканом після того, як датчики зафіксували зростання його активності протягом останніх тижнів.

Марапі активний з січня, коли він також вивергався, але не спричинив жертв. Це один з понад 120 діючих вулканів Індонезії, схильний до сейсмічних потрясінь через своє розташування на Тихоокеанському "Вогняному кільці" – дузі вулканів і ліній розломів, що оточують Тихоокеанський басейн.