ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Перші порожні вантажівки проїхали через український КПП до польського кордону

Велика Епоха
Українські вантажівки поблизу польсько-українського кордону. (EPA-EFE/Wojtek Jargilo POLAND OUT)

Перші 30 порожніх вантажівок проїхали через пункт пропуску Угринів-Долгобичув на українсько-польському кордоні, повідомила в понеділок прикордонна служба України. Цей пункт раніше використовувався переважно для проїзду автобусів і легкових автомобілів.

Протести, викликані тим, що польські далекобійники вважають нечесною конкуренцією з боку своїх українських колег, почалися 6 листопада. Наразі заблоковано чотири прикордонні переходи на кордоні з Польщею.

Основна вимога польських перевізників — не допустити, щоб українські далекобійники отримували безперешкодний доступ до Євросоюзу (що, за заявами Києва і Брюсселя, неможливо).

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив у понеділок, що Варшава "рішуче і недвозначно" вимагає від Європейського союзу відновити обов'язкові дозволи для українських далекобійників.

Минулого тижня Україна заявила, що погодила з Польщею деякі заходи, які можуть послабити тиск на заблокованих прикордонних переходах, але основні вимоги протестувальників не обговорювали.

Вільний проїзд порожніх польських вантажівок через кордон був однією з вимог, які Україна може виконати.

"Станом на ранок 4 грудня в пункті пропуску Угринів прикордонники пропустили на виїзд з України 30 великовантажних автомобілів загальною дозволеною вагою понад 7,5 (метричних) тонн", — ідеться в повідомленні служби в Telegram.

"Кінцева мета робіт — розблокувати кордон, який уже місяць заблоковано з польського боку, що має критичні наслідки для економіки обох країн і європейського ринку", — заявив віцепрем'єр України Олександр Кубраков на соціальній медіаплатформі X у неділю.

Посол України в Польщі Василь Зварич заявив державному інформаційному агентству "Укрінформ", що Київ продовжить переговори з польським урядом і вже знайшов "точки дотику та компроміси".