ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ув'язнений-християнин зазнає тортур у в'язниці Південної Монголії

Велика Епоха
Скриншот із відео з тіткою Аламуші. (Із соцмережі Х)

Китайські в'язниці не славляться дотриманням прав людини, але в'язниця суворого режиму Хух-Хото в Південній Монголії (яку пекінська влада називає Внутрішньою Монголією) "відзначилася" на всю країну завдяки систематичним садистським тортурам 2000 ув'язнених. Минулого літа її було перейменовано на в'язницю номер 3, але зміна назви не призвела до зміни поведінки охоронців.

У цьому пеклі на землі деякі ув'язнені зазнають дуже жорстоких тортур. Звернення тітки Аламуші, 28-річного студента-художника з сім'ї пастухів у лізі Сілінгол, яке широко поширилося в соціальних мережах, але не було видалене владою, сповістило світ про його становище. У 2013 році, перебуваючи на канікулах вдома після навчання в Шанхайській театральній академії, він заступився за однокурсника, якого били на вулиці. Можливо, через те, що він високий і сильний, Аламуша помилково назвали головним винуватцем бійки. Його засудили до 15 років позбавлення волі й ув'язнили у в'язницю суворого режиму Хух-Хото.

Від самого початку його катували, як це буває з усіма ув'язненими, які, як і він, відмовляються визнати свою провину. Однак, як повідомляє його родина, нещодавно ситуація погіршилася. Майже дивом, через інших ув'язнених, Аламуша дізнався про християнство та навіть зміг отримати контрабандну Біблію. У своєму відчайдушному становищі він знайшов промінь надії в релігії та оголосив себе наверненим у християнство.

Перетворювати ув'язнених на християн — це не те, для чого призначена в'язниця суворого режиму Хух-Хото. Тортури посилилися. За словами його тітки та колишніх ув'язнених, Аламуша жорстоко били поліціянт-садист на ім'я Ні Юнган і звичайний злочинець, якого утримували в тій самій в'язниці, унаслідок чого в нього сталася перфорація барабанної перетинки. Він поскаржився тюремному начальству, в результаті його помістили в окрему камеру. Щодня йому давали тільки одну булочку й невелику склянку води. Щоб вижити, йому доводилося пити воду з пісуара.

В'язниця суворого режиму Хух-Хото (№3). (З сайту Weibo)

Він був закутий у кайдани, без ковдри (температура взимку у в'язниці близько нуля), його ноги були сильно обморожені. "Ми — найбезпорадніші пастухи, — сказала його тітка. Не можна так знущатися з людей... Ви не можете мучити людей до смерті!"

Скарги сім'ї призвели до того, що Аламуша знову помістили в окрему камеру. Його позбавили особистої білизни. Замість цього йому видали старий і брудний тюремний одяг звільнених в'язнів.

Понад сорок днів він залишався в кайданах, не маючи сил встати або випрямити спину. Його били на кожному кроці й прив'язували до "тигрової лави". Він ледь не помер від голоду, оскільки порції їжі були надмірно скорочені.

Відео з тіткою Аламуші стало вірусним і поширилося по всьому світу. Реакція китайської влади непередбачувана, але міжнародні заклики іноді можуть допомогти.

За матеріалами BITTER WINTER