ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Банківська система Китаю у «вільному падінні»: експерт (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Банківська система Китаю руйнується, а криза на ринку нерухомості в країні може призвести до втрати 4 трильйонів доларів з фінансової системи, вважає досвідчений інвестор Кайл Басс.

В інтерв'ю Ендрю Россу Соркіну на телеканалі CNBC у понеділок директор з управління активами Hayman Capital Management вказав на сектор нерухомості Китаю, який останніми роками переживає не найкращі часи, оскільки борги великих власників нерухомості зростають, а деякі фірми оголошують дефолт за своїми облігаціями. За словами колишнього китайського високопосадовця, криза на ринку нерухомості призвела до того, що в Китаї залишилося достатньо порожніх будинків для проживання 3 мільярдів людей, а потік невикористаної пропозиції призведе до величезних фінансових втрат у секторі нерухомості.

За словами Басса, ці втрати неодмінно матимуть великий вплив на банківську систему Китаю, яка має високий рівень кредитного навантаження. Тим часом місцевий ринок нерухомості Китаю здебільшого фінансується через місцеві державні фінансові механізми — ринок вартістю близько 13 трильйонів доларів США, хоча значна частина цього боргового фінансування зараз перебуває в стані дефолту, сказав Басс.

Це свідчить про те, що банківські втрати Китаю можуть затьмарити втрати США під час Великої фінансової кризи, коли американські банки втратили близько 700 мільярдів доларів.

"Ми вважаємо, що втрати [Китаю] на ринку нерухомості становлять щонайменше 4 трильйони доларів. А ринок фінансових інструментів місцевого самоврядування, ми навіть не знаємо, де знаходиться дно цього ринку", — сказав Басс. "Щоб мати належним чином функціонуючий ринок капіталу, ви повинні розуміти банківську систему, а їхня банківська система зараз перебуває у вільному падінні".

Експерти попереджають, що сектор нерухомості Китаю може бути проблемним протягом тривалого часу. За останнє десятиліття забудовники в країні розпочали масштабне будівництво, значна частина якого фінансувалася за рахунок боргів, і зараз пропозиція значно перевищила попит на житло. За оцінками одного економіста, вирішення проблем у сфері нерухомості може зайняти до десятиліття, оскільки Китай стикається з широким спектром економічних перешкод, які гальмуватимуть його зростання.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube