ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США зміцнюють збройні сили Китаю: Звіт (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Нова доповідь проливає світло на серйозну проблему: потік до Китаю американських технологій, які допомагають Пекіну вдосконалити свої збройні сили.

Звіт надав голова комітету із закордонних справ Палати представників Майкл Маккол. У ньому ключову урядову агенцію США звинувачують у тому, що вона не робить достатньо, щоб це зупинити.

Мова про Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі, або BIS. Воно відіграє ключову роль в американо-китайській конкуренції. Завдяки експортним обмеженням воно контролює, чи може Китай дістати американські технології.

Фірми в США, які бажають продати технології китайським компаніям із «чорного списку», мають звернутися до бюро за ліцензією.

Маккол стверджує, що агенція схвалює більшість таких запитів.

Із січня по березень 2022 року BIS відхилив лише 8% заявок на ліцензії для ведення справ із китайськими компаніями з чорного списку.

У доповіді йдеться про те, що потік американських розробок дає змогу Китаю дістати корисні у військовому відношенні технології.

Як приклад наводять технологічного гіганта Huawei та одного з найбільших у КНР виробників напівпровідників – SMIC. Обидві компанії пов'язані з китайськими військовиками й перебувають під санкціями Вашингтона.

У доповіді йдеться, що з кінця 2020 до початку 21 року BIS схвалив ліцензії для Huawei на суму шістдесят мільярдів доларів. Для SMIC сума становила сорок мільярдів доларів.

У звіті Маккол також сказано, що США важко відстежити, для чого використовувалися технології після їх експорту. З 2016 по 21 рік у Китаї працювали два американських співробітники з експортного контролю. Імовірно, вони перевірили менш ніж одну соту відсотка всіх ліцензій.

Міністр торгівлі Джина Раймондо закликала збільшити бюджет BIS. В інтерв'ю виданню Foreign Policy вона сказала, що бюджет агентства приблизно такий самий, як і десять років тому. Однак зараз йому доводиться опрацьовувати вдвічі більше заявок на ліцензування.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube