ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Замок Фредеріксборг: від резиденції данської королівської сім'ї до національного історичного музею Данії. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
Замок Фредеріксборг розташований на трьох невеликих острівцях у Гіллереді, за 18,6 миль на північ від Копенгагена. Цей трикрилий замок, побудований у стилі фламандського та голландського ренесансу, з червоної цегли зі світлими деталями з пісковика, має високі шпилі та стрілчасті фронтони. Вежі, рів і озеро надають цій чотириповерховій будівлі казкового вигляду. (LMSpencer/Shutterstock)

Розташований на трьох островах, оточених казковим озером і прекрасними садами в Данії, замок Фредеріксборг є одним з найвеличніших замків у світі та найбільшим ренесансним комплексом у Скандинавії. Колись замок Фредеріксборг був резиденцією данської королівської сім'ї, а зараз у ньому знаходиться Національний історичний музей Данії.

Спочатку Фредеріксборг був мисливським будиночком, придбаним у 1560 році королем Фредеріком II в Гіллереді, на півночі від Копенгагена. Між 1600 та 1620 роками син Фредеріка, Крістіан IV, перетворив його на елегантний ренесансний королівський палац, який став королівською резиденцією до наступного століття. Крістіан IV замовив розкішні декоративні елементи, такі як фонтан Нептуна та Мармурова галерея, щоб продемонструвати свій статус могутнього і заможного європейського монарха.

Під час будівництва замку Крістіан IV мешкав у палаці для розваг в італійському стилі на іншому березі озера, який у 1720 році був замінений симетричним садом у стилі бароко. Сад в англійському стилі — ще один вартий уваги сад, покликаний передати красу природи з її буколічними озерами та чагарниками.

У середині 19 століття сюди переїхав король Фредерік VII, який відремонтував і встановив каміни та печі, через що у 1859 році сталася велика пожежа, внаслідок якої згоріла значна частина інтер'єру. Каплиця та Аудієнц-камера дивом вціліли.

У 1878 році засновник пива Carlsberg Я. К. Якобсен реконструював замок і перетворив його на Національний історичний музей, де представлено понад 500 років данської історії через багату експозицію портретів, картин, скульптур, меблів та декоративно-прикладного мистецтва.

Фонтан Нептун, створений Адріаном де Врісом у 1623 році, розташований на подвір'ї замку, перед будівлями з червоної цегли. Велика бронзова скульптура Нептуна символізує короля Крістіана IV. Цей фонтан, оточений тритонами, що грають на мушлях у зовнішньому басейні, є копією оригіналу 1888 року роботи Генріха Гансена. (Zigmunds Dizgalvis/Shutterstock)
Навколо замку розкинувся прекрасний замковий сад. У 1720 році ландшафтний архітектор Йоган Корнеліус Крігер створив цей симетричний сад вздовж головної осі замку, що складається з трьох ключових терас, з прямими лініями й гострими кутами, щоб продемонструвати красу людського контролю над природою. Сад у стилі бароко демонструє симетричні живі огорожі, підстрижені дерева, скульптури та клумби. На найнижчому плато розміщені королівські вензелі Фредеріка IV, Фредеріка V, Крістіана VI та Маргрете II, оформлені у вигляді фігурних огорож. (Jethro T/Shutterstock)
Хоча пожежа 1859 року знищила більшу частину замку, двоповерхова каплиця не зазнала жодних пошкоджень і залишається найкраще збереженою частиною ренесансного комплексу. Основу готичного зірчастого склепіння підтримують позолочені колони з пісковика, що піднімаються з галерей. У південному кінці каплиці знаходиться історичний орган Компеніуса, побудований у 1610 році Есайасом Компеніусом і прикрашений чорним деревом, слоновою кісткою та сріблом. Це найстаріший орган у Данії, він має 1 001 дерев’яну трубу і досі використовується для концертів. (Andrey Shcherbukhin /Shutterstock)
Рожева кімната раніше використовувалася як їдальня для короля і його придворних; вона була знищена пожежею 1859 року і реконструйована за старими картинами. Розташована на першому поверсі в Королівському крилі, декоративні різьблені ліпні склепіння підтримуються окремо стоячими колонами. (Andrey Shcherbukhin /Shutterstock)
У цій королівській спальні в стилі бароко стоїть різьблене та оббите ліжко з зеленим балдахіном, яке датується приблизно 1724 роком і зроблене для Крістіана V та його дружини Крістіни Катерини фон Гольштейн. Стіни вкривають дорогі гобелени із зображенням в'їзду Олександра Македонського до Вавилону та битви з перським царем Дарієм, виготовлені на знаменитій гобеленовій фабриці Людовика XIV у Парижі «Les Gobelins». (Andrey Shcherbukhin /Shutterstock)
Велика зала, або Лицарська зала, розташована на другому поверсі над замковою каплицею, а її мармурова підлога простягається на всю довжину західного крила. Серйозно пошкоджена пожежею 1859 року, Велика зала зазнала реконструкції за архітектурними малюнками Генріха Гансена та Ф. К. Лунда. Реставраційні роботи проводив Фердинанд Мельдаль, який використав фрагменти багато прикрашеної позолоченої стелі для її реконструкції. Стіни вкриті портретами королів і королев лінії Глюксборгів, а також багатими гобеленами за мотивами оригінальних робіт Карела ван Мандера. (Diego Grandi/Shutterstock)