ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В обмін на членство Швеції в НАТО в Туреччину буде відновлено експорт деталей для безпілотників

Велика Епоха
Президент Туреччини Тайіп Ердоган. (Umit Bektas/Reuters)

Президент Туреччини Тайіп Ердоган заявив, що Канада і США наполягають на ратифікації заявки Швеції на членство в НАТО, перш ніж до Туреччини буде відновлено експорт камер для безпілотників.

Коли Ердоган на конференції НАТО в липні дав зрозуміти, що зрештою дасть добро на вступ Швеції, Канада погодилася відновити переговори про зняття експортного контролю на деталі безпілотників, зокрема на оптичне обладнання, повідомляє Reuters.

"Щодо питання про камери для безпілотників, які ми хотіли отримати від них, Канада наполягає: Швеція, Швеція. США повторюють те саме", — сказав Ердоган.

Розмовляючи з репортерами під час перельоту з Афін у четвер, Ердоган сказав, що Сполучені Штати згодні з Канадою з цього питання. Однак рішення про прийом Швеції в НАТО має розглянути парламент Туреччини.

Туреччина, член НАТО, у жовтні 2021 року заявила про бажання купити 40 винищувачів F-16 виробництва Lockheed Martin Corp і 79 комплектів модернізації для наявних у неї військових літаків.

Адміністрація Джо Байдена підтримала продаж за 20 мільярдів доларів, але в Конгресі США виникли заперечення у зв'язку з тим, що Туреччина відкладає ратифікацію заявки Швеції, а також у зв'язку з проблемами дотримання прав людини.

"Якщо у вас є свій Конгрес, то у мене є свій парламент. Ви говорите, що зробите крок у питанні F-16 після того, як пройдете через Конгрес. У мене теж є парламент", — сказав Ердоган.