ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Понад 2 мільйони автомобілів Tesla будуть відкликані у зв'язку з проблемністю автопілота (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Компанія Tesla відкликає понад 2 мільйони автомобілів у США, щоб встановити нові запобіжні заходи у своїй системі допомоги водієві Autopilot, після того як федеральний регулятор безпеки вказав на проблеми з безпекою.

Найбільше в історії відкликання Tesla охоплює майже всі автомобілі на дорогах США. У заяві Tesla йдеться, що програмний контроль системи Autopilot "може бути недостатнім для запобігання неправильного використання водієм" і може збільшити ризик аварії.

Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) вже понад два роки розслідує питання про безпеку електромобілів, які виробляє компанія Ілона Маска.

Виконувачка обов'язків адміністратора NHTSA Енн Карлсон похвалила Tesla за згоду на відкликання. "Ми встановили, що водії не завжди звертають увагу на ввімкнену систему", — сказала вона на слуханнях у Палаті представників Конгресу США.

Карлсон сказала, що агентство почало перевірку безпеки в серпні 2021 року, коли постійно з'являлися повідомлення про смертельні аварії, пов'язані з використанням Autopilot.

Крім того, Міністерство транспорту Канади повідомило, що Tesla відкликає 193 000 автомобілів для вирішення проблеми з автопілотом.

Автопілот Tesla призначений для автоматичного управління, прискорення і гальмування в межах своєї смуги руху, а розширений автопілот може допомогти в зміні смуги руху на шосе, але не робить автомобілі автономними. Одним із компонентів автопілота є система Autosteer, яка підтримує задану швидкість або дистанцію проходження і допомагає автомобілю залишатися у своїй смузі руху.

Tesla заявила, що не згодна з аналізом NHTSA, але має намір випустити оновлення програмного забезпечення, яке "міститиме додаткові елементи управління і попередження до тих, які вже є на автомобілях, щоб ще більше спонукати водія дотримуватися своєї постійної відповідальності за керування, коли вмикається Autosteer".

Американські сенатори Ед Маркі та Річард Блюменталь заявили, що відкликання "кричуще запізнилося... Ми закликаємо NHTSA продовжити розслідування, щоб стимулювати необхідні відкликання, а Tesla — припинити вводити водіїв в оману і наражати громадськість на велику небезпеку".

NHTSA почала перевірку Autopilot у серпні 2021 року після виявлення понад десятка аварій, у яких автомобілі Tesla врізалися в нерухомі автомобілі екстрених служб. У червні 2022 року перевірку було оновлено. NHTSA проаналізувало 956 аварій, у яких, як стверджується, спочатку використовували автопілот, і зосередилося на 322 аваріях за участю автопілота.

Крім того, з 2016 року NHTSA провело понад три десятки спеціальних розслідувань аварій Tesla, в яких підозрювали використання таких систем управління, як Autopilot, і на сьогоднішній день зареєстровано 23 випадки загибелі людей.

NHTSA заявило, що ризик зіткнень може підвищуватися, коли система Autopilot увімкнена, але водій не зберігає відповідальність і не готовий втрутитися.

Tesla поширить оновлення на 2,03 мільйона автомобілів Model S, X, 3 і Y у США, починаючи з 2012 року, йдеться в повідомленні агентства. Оновлення, засноване на апаратному забезпеченні автомобіля, включатиме збільшення помітності візуальних попереджень, спрощення вмикання і вимикання Autosteer і додаткові перевірки під час вмикання Autosteer.

У жовтні компанія Tesla повідомила, що Міністерство юстиції США надіслало їй повістку до суду у зв'язку з розробкою системи повного автономного водіння (FSD) і автопілота. У жовтні 2022 року агентство Reuters повідомило, що стосовно Tesla триває кримінальне розслідування.

У лютому Tesla відкликала 362 000 американських автомобілів, щоб оновити програмне забезпечення FSD Beta після того, як NHTSA заявило, що автомобілі не дотримуються законів безпеки дорожнього руху і можуть стати причиною аварій.

NHTSA закрило попереднє розслідування Autopilot у 2017 році, не вживши жодних заходів. Національна рада з безпеки на транспорті (NTSB) розкритикувала Tesla за відсутність системних гарантій для Autopilot, а NHTSA — за нездатність забезпечити безпеку Autopilot.