ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Допомога Україні буде пов'язана з іншими коштами, вигідними для Угорщини

Велика Епоха
(REUTERS/Yves Herman)

Лідери Європейського союзу, найімовірніше, досягнуть угоди щодо виділення Україні 50 мільярдів євро цього тижня, оскільки цю допомогу надаватимуть у пакеті з іншими коштами, вигідними для Угорщини, заявив комісар ЄС з питань бюджету Йоганнес Ган, пише AP News.

ЄС хоче переглянути свій бюджет до 2027 року і додати 33 мільярди євро у вигляді кредитів і 17 мільярдів у вигляді грантів для України.

"Навесні американський уряд звернувся до нас із проханням про те, щоб ми очолили довгострокову підтримку України та чинили тиск на Палату представників і Сенат, щоб вони зробили щось подібне", — сказав комісар ЄС з питань бюджету Йоганнес Ган в ексклюзивному інтерв'ю Reuters.

"Усе це добре розуміють усі лідери, і тому я думаю, що врешті-решт і Угорщина погодиться, тому що це також стосується їхніх власних інтересів", — сказав Ган напередодні саміту лідерів ЄС у Брюсселі, на якому обговорюватимуть це питання.

Угорщина прагне отримати більше коштів від ЄС для захисту своїх кордонів від нелегальних мігрантів і платити третім країнам за те, щоб вони не пропускали мігрантів до Європи. В огляді бюджету ЄС, крім 50 мільярдів для України, є ще 15 мільярдів євро на таку політику.

"Цей пакет, він не тільки для України, в ньому є дещо для міграції, захисту кордонів, підтримки таких країн, як Туреччина, які в даний час є хорошими друзями Угорщини", — сказав Ган.

Щоб ще більше підсолодити угоду, Комісія в середу ухвалила рішення розблокувати доступ Угорщини до 10 мільярдів євро з фондів згуртування ЄС, які були заморожені через побоювання, що Угорщина не дотримується верховенства закону. У вівторок парламент Угорщини ухвалив закони, спрямовані на підвищення незалежності судів.

Відповідаючи на запитання, чи є у ЄС альтернативний план з надання Україні грошових коштів, якщо Угорщина заблокує використання загального бюджету ЄС, Ган сказав:

"Одна з якостей Комісії — завжди мати план Б, але, чесно кажучи, я не хочу говорити і спекулювати про плани Б, тому що це також створює можливість для відступу".

Відповідаючи на запитання, чи можуть 26 країн ЄС, за винятком Угорщини, надати гроші в рамках міжурядової угоди, Ган сказав:

"Звичайно. Це одна з можливостей. Але я не вірю, що Угорщина залишиться осторонь від міжнародної, не тільки європейської, а й міжнародної спільноти".