ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Республіканці "граються із безпекою всього світу", заявив сенатор Кріс Мерфі

Велика Епоха
Український військовослужбовець у танку під час антидиверсійних навчань у Чернігівській області, Україна, 5 грудня 2023 року. (REUTERS/Valentyn Ogirenko/File Photo)

Білий дім активізує взаємодію з американськими законодавцями, які намагаються укласти двопартійну угоду про надання військової допомоги Україні та Ізраїлю за одночасного посилення безпеки кордонів США, заявив у неділю сенатор-демократ, пише Reuters.

Республіканці наполягають на тому, що фінансування України має супроводжуватися змінами в системі безпеки кордонів США. До відходу Конгресу на різдвяні канікули залишилося менше тижня, але двопартійна група сенаторів поки що не досягла прогресу в пошуку компромісу.

"Цього тижня Білий дім почне діяти більш активно", — сказав сенатор Кріс Мерфі, ведучий демократичних переговорів, у програмі "Зустріч із пресою" на каналі NBC News.

Мерфі заявив, що нинішні вимоги республіканців щодо забезпечення безпеки кордонів "нерозумні" і що вони "грають в ігри з безпекою всього світу", пов'язуючи військову допомогу із заходами щодо забезпечення безпеки кордонів США.

Байдену, який претендує на переобрання 2024 року, доводиться боротися з рекордною кількістю мігрантів, які намагаються нелегально перетнути американо-мексиканський кордон. Республіканці критикують Байдена за відмову від деяких обмежувальних заходів, вжитих колишнім президентом Дональдом Трампом, який нині є провідним кандидатом на висунення від своєї партії.

Деякі республіканці закликають значно скоротити програми Байдена, які дозволили сотням тисяч мігрантів в'їхати в країну на законних підставах.

Сенатор Джеймс Ленкфорд, республіканець, який входить до групи, що працює над компромісом з питання про кордон, заявив, що кордон США "буквально виходить з-під контролю": минулого тижня за один день його нелегально перетнули 12 000 мігрантів.

Сенатор-республіканець Джей Ді Венс в ефірі програми CNN "State of the Union" заявив, що виступає проти допомоги Україні, заявивши, що вона "функціонально зруйнована як країна" і повинна припинити війну через переговори з Росією.

"В інтересах Америки визнати, що Україні доведеться поступитися частиною території росіянам, і ми повинні завершити цю війну", — сказав Венс.

Шаланда Янг, директор Адміністративно-бюджетного управління Білого дому, заявила в ефірі CBS News, що відмова від допомоги Україні може підштовхнути Росію до розширення конфлікту на інших союзників США в Європі.