ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна засудила заплановані вибори президента Росії на окупованій території

Велика Епоха
(Gavriil Grigorov, Sputnik, Kremlin)

У суботу Україна рішуче засудила плани Росії провести президентські вибори на окупованій українській території навесні.

Міністерство закордонних справ України назвало заплановані вибори "недійсними" і пообіцяло, що будь-які міжнародні спостерігачі, надіслані для моніторингу, "будуть притягнуті до кримінальної відповідальності".

У четвер законодавці в Росії призначили президентські вибори 2024 року на 17 березня.

Президент Росії Путін у п'ятницю зробив крок до продовження своєї репресивної і непохитної влади в Росії щонайменше ще на шість років, оголосивши про свою участь у виборах. Він майже напевно переможе.

Російська влада планує організувати голосування в Донецьку, Луганську, Запоріжжі та Херсоні (територіях, які Москва незаконно анексувала в України у вересні минулого року, але не контролює повністю), разом з Кримським півостровом, який Росія незаконно анексувала в 2014 році.

Оголошення президентських виборів відбулося після місцевих виборів до встановлених Росією законодавчих органів на окупованих частинах України у вересні. Київ і Захід засудили ці вибори як фіктивні.

"Закликаємо міжнародне співтовариство рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на окупованих українських територіях, а також запровадити санкції проти осіб, причетних до їх організації та проведення", – заявило Міністерство закордонних справ України.