ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США та Мексика проводять спільну перевірку, щоб протидіяти Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У зв'язку з тим, що в Мексику надходить все більше китайських грошей, Сполучені Штати і Мексика в четвер домовилися здійснювати моніторинг іноземних інвестицій і регулярно обмінюватися інформацією про процес їхньої перевірки.

США стають "більш глибоко інтегрованими з Мексикою", заявила міністр фінансів Джанет Єллен на пресконференції в Мехіко.

США хочуть запобігти купівлі Китаєм чутливих американських технологій, до яких можна отримати доступ через інших торговельних партнерів США. Американсько-мексиканська угода може допомогти досягти цієї мети.

США є головним торговельним партнером Мексики, двосторонній товарообіг між країнами досягне понад 850 мільярдів доларів у 2022 році. Китай збільшив інвестиції в мексиканські компанії за останні кілька років і є найбільш швидкозростаючим джерелом іноземних інвестицій в Мексиці.

Міністерство фінансів США заявило, що нова угода стосується "ризиків для національної безпеки, які можуть виникнути через певні іноземні інвестиції, зокрема в певні технології, критичну інфраструктуру та конфіденційні дані".

Для Мексики угода відкриває можливості для переговорів про зниження витрат на грошові перекази, які є одним з основних джерел доходу країни, сказав міністр фінансів Мексики Рохеліо Рамірес де ла О. Єллен заявила, що обидві країни виграють від зниження вартості грошових переказів - грошей, які іноземні робітники надсилають на батьківщину - через кордон.

У 2023 році Мексика отримає рекордну суму грошових переказів - понад 64 мільярди доларів США, що майже на 10% більше, ніж у попередньому році. З них 96% надійдуть зі Сполучених Штатів, що становитиме майже 4% ВВП Мексики.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube