ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рятувальники витягли 11 тіл загиблих після зсувів на шахті в Замбії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Шахтарі відпочивають під час рятувальної операції на шахті у Чинголі, приблизно за 400 кілометрів на північ від столиці Лусаки, Замбія, 3 грудня 2023 року. (AP Photo)

У Замбії 11 шахтарів із неофіційного бізнесу визнані загиблими, і ще 26 вважаються зниклими безвісти. Тіла були витягнуті рятувальниками з відкритого мідного кар'єру після того, як минулого місяця зсуви поховали працівників у тунелях, пише AP News.

49-річного чоловіка, який вижив, було витягнуто з-під завалів минулого тижня, і він зараз перебуває в лікарні. Рятувальники витягли перші два тіла минулого тижня. Ще дев'ять було витягнуто цими вихідними, повідомили у відділі з ліквідації наслідків стихійних лих.

Представники влади кажуть, що під зсувами на шахті поблизу міста Чингола, розташованого в мідному поясі Замбії, можуть бути поховані до 38 гірників, проте точна їхня кількість невідома. Вони розраховують на те, що сім'ї повідомлятимуть про зниклих безвісти родичів.

Катастрофа сталася 30 листопада, коли сильний дощ спричинив зсуви ґрунту, і шахтарі опинилися поховані в трьох окремих тунелях. Через дощ територію навколо тунелів затопило, і рятувальникам довелося відкачувати воду, а також розчищати каміння і землю. У рятувальній операції бере участь армія.

Припускають, що шахтарі копали мідну руду нелегально, без відома власника шахти, тому влада не може точно сказати, скільки людей опинилися в пастці під землею.

За кілька днів після трагедії поліція заявила, що, на її думку, більшість шахтарів загинули, але уряд розкритикував її, заявивши, що робити такі заяви поки зарано. Президент Замбії Хакаїнде Хічілема відвідав шахту минулого тижня і висловив надію на те, що тих, хто вижив, може бути більше.