ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Парламент України схвалив ключові законопроекти для переговорів з ЄС

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський виступає під час засідання українського парламенту, присвяченого Дню Конституції, у Києві, Україна, 28 червня 2023 року. (Пресслужба президента України)

Український парламент у п'ятницю схвалив чотири законопроєкти, необхідні для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу, зокрема один про права національних меншин, що є критичною вимогою Угорщини, яка виступає проти заявки України.

На сайті парламенту підтверджено, що президент Володимир Зеленський підписав усі законопроєкти. Він назвав їх ключовим кроком на шляху до вступу України до ЄС.

Наступного тижня саміт ЄС має розглянути питання про те, чи починати переговори про членство з Україною та сусідньою Молдовою. Лідери ЄС мають одноголосно схвалити цей крок, однак прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що він виступає проти початку переговорів з Україною.

"Ми очікуємо, що зусилля України будуть належним чином оцінені лідерами Європейського союзу і відповідні обіцянки Європи Україні будуть виконані", — сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні.

За його словами, Україна "зробила все, що від нас очікували", виконуючи рекомендації ЄС.

Зеленський зазначив, що в законі про права меншин було враховано рекомендації Венеціанської комісії Ради Європи, яка консультує щодо правових та інституційних стандартів.

Будапешт заявляв, що, на його думку, на заході України утискають права етнічних угорців, зокрема, у сфері освіти.

Інші ухвалені законопроєкти стосуються збільшення штату Національного антикорупційного бюро, додаткових повноважень Національного агентства із запобігання корупції щодо перевірки активів, а також положень про публічне декларування активів.

Законопроєкт про лобіювання, також необхідний для переговорів з ЄС, був схвалений урядом і згодом має бути розглянутий Верховною Радою України.