ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Японії колишня військовослужбовиця виграла справу про імітацію статевого акту (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ріна Гоної, колишня військовослужбовиця Сил самооборони Японії, виступає перед представниками ЗМІ в окружному суді Фукусіми в Фукусімі, Японія, 12 грудня 2023 року. (Youtube/скриншот)

Японський суд у вівторок визнав трьох колишніх військовослужбовців винними в сексуальному насильстві над товаришкою по службі.

Справа 24-річної колишньої військовослужбовиці Сил самооборони Ріни Гоної пов'язана з інцидентом, що трапився 2021 року під час її служби в армії. Вона стверджує, що троє чоловіків повалили її на землю, розсунули ноги і притиснулися до неї, імітуючи статевий акт.

Обвинувачені чоловіки віком від 29 до 31 року заперечують, що їхні дії прирівнюються до сексуального насильства. Суддя засудив кожного з них до двох років позбавлення волі умовно.

"Я думаю, що для японського суспільства добре, що суд ухвалив обвинувальний вирок і погодився з твердженнями, які я робила від самого початку", — сказала Гоної журналістам біля будівлі окружного суду в Фукусімі.

"(Вирок) показує, що не можна робити щось заради сміху, що такі дії є справжнім злочином", — сказала вона.

Гоної заявила, що зазнавала постійних домагань після вступу на службу 2020 року. Після інциденту вона поскаржилася начальству, але пізніше вирішила піти з армії, оскільки жодних заходів вжито не було.

Після того як у 2022 році Гоної виступила зі своїми звинуваченнями, що стало рідкісним кроком у консервативному суспільстві, міністерство оборони Японії публічно вибачилося. Міністерство також оголосило, що п'ятьох осіб, пов'язаних із цим інцидентом, було звільнено, а ще чотирьох покарано, і розпочало широкомасштабне опитування щодо домагань у війську та пов'язаних із ним організаціях, під час якого було виявлено понад 1400 скарг.

Журнал Time вніс Ріну Гоної до списку 100 нових світових лідерів, а Британська телерадіомовна корпорація — до списку 100 найвпливовіших жінок світу. Але у себе на батьківщині Гоної часто зазнає нападок в інтернеті.

Гоної також подала цивільний позов проти своїх колишніх колег і уряду, вимагаючи відшкодування збитків за напад і подальшу бездіяльність влади.