ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

"Київстар" сподівається відновити роботу після кібератаки до середи

Велика Епоха
"Київстар" сподівається відновити роботу після кібератаки до середи

Оператор мобільного зв'язку "Київстар" заявив, що до середи сподівається відновити роботу після великої кібератаки.

У вівторок атака на "Київстар", абонентами якого є майже половина населення України, призвела до відключення послуг, пошкодження ІТ-інфраструктури і поставила мільйони людей під загрозу неотримання сигналів повітряної тривоги.

"Війна йде і в кіберпросторі. На жаль, ми постраждали внаслідок цієї війни", — сказав генеральний директор компанії Олександр Комаров. Він заявив, що особисті дані користувачів не були скомпрометовані.

Російська хакерська група Killnet взяла на себе відповідальність за атаку, зробивши заяву в Telegram, але не надала доказів.

Розвідувальне управління СБУ України повідомило Reuters, що одна з можливостей, яку воно розслідує, — це кібератака, проведена російськими спецслужбами. Джерело, близьке до Агентства кіберзахисту України, повідомило, що перехоплення даних кабелів показало "велику кількість трафіку, контрольованого Росією, спрямованого на ці мережі".

"Київстар", у якого 24,3 мільйона абонентів мобільного зв'язку, а також понад 1,1 мільйона абонентів домашнього інтернету, заявив у вівторок пізно ввечері, що послуги фіксованого зв'язку частково відновлено, і він працює над відновленням інших послуг до середи.

"Це не перша спроба злому периметра телекомунікаційного оператора країни, але, на жаль, ця спроба виявилася успішною", — сказав Комаров в інтерв'ю Forbes Україна. "Можливо, це було зроблено з метою зірвати візит президента до США, можливо, посилити відключення електроенергії або вплинути на моральний стан українців".

Українська влада заявила, що кібератака зачепила системи оповіщення повітряної тривоги в більш ніж 75 населених пунктах Київської області, тому про небезпеку тимчасово будуть оголошувати через гучномовці.

Компанія "Київстар", що належить амстердамському оператору мобільного зв'язку Veon, у своїй заяві на Facebook повідомила, що співпрацює з правоохоронними органами.

Veon повідомив, що також проводить розслідування атаки і поки не може оцінити її фінансові наслідки.

Представники ПриватБанку та Ощадбанку повідомили виданню Hromadske, що деякі з їхніх банкоматів і карткових терміналів постраждали від збою в роботі "Київстару".

Крім того, співзасновник Monobank, найбільшої української платіжної системи, повідомив у соціальних мережах, що його компанія наразі зазнає розподіленої атаки типу "відмова в обслуговуванні" (DDoS). Згодом він повідомив, що атаку було відбито.

На самому початку війни кібератака вразила компанію Viasat Inc, вивівши з ладу тисячі супутникових інтернет-модемів по всій Європі та завдавши шкоди зв'язку в Україні.