ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вашингтон вживе «найрішучіші заходи» із захисту національної безпеки (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вашингтон. (Youtube/скриншот)

Вашингтон вживе «найрішучіших заходів», щоб захистити національну безпеку.

Так заявила міністр торгівлі Джина Раймондо, тоді як Пекін оголосив про технологічний прорив.

Китайський гігант Huawei у серпні випустив новий смартфон. Він заявив, що в моделі використали технологію сім нанометрів. Чипи, виготовлені згідно з нею, — одні з найпередовіших у світі. Їх широко застосовують у штучному інтелекті та військових технологіях.

2019 року США ввели санкції, спрямовані на те, щоби перекрити Пекіну доступ до передових американських чипів. Інші великі гравці на ринку чипів, такі як Японія та Нідерланди, вжили аналогічних заходів.

Проте новий телефон, схоже, показує, що Китай обійшов ці заходи експортного контролю й має власні потужності для виробництва чипів найвищої якості.

В інтерв'ю Раймондо назвала цю подію «дуже тривожною».

Вона не підтвердила, що ведеться офіційне розслідування щодо Huawei чи китайського виробника чипів SMIC. Раніше бюро промисловості та безпеки США, яке підпорядковане міністерству торгівлі, заявило, що розслідує твердження Китаю про наявність у нього цієї технології.

Варто зазначити, що голова комітету із закордонних справ Палати представників Майкл Маккол недавно розкритикував це бюро, звинувативши його в зайвій лояльності під час схвалення експорту чутливих технологій китайським компаніям, а також у тому, що воно надто м'яко ставиться до ймовірних порушників санкцій.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube