ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай дедалі глибше занурюється в зону дефляції, завдаючи удару по ринках (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Падіння Китаю на територію дефляції прискорилося після того, як споживчі ціни впали на 0,5% в листопаді, що стало найрізкішим падінням за останні три роки.

Падіння цін підкреслило слабкість китайської економіки і підштовхнуло китайський фондовий індекс CSI 300 до майже п'ятирічного мінімуму сьогодні. Гонконзький індекс Hang Seng також впав приблизно на 1%.

Сюзанна Стрітер, керівник відділу грошей і ринків в Hargreaves Lansdown, зазначає, що ознаки нестабільності зараз починають відчуватися в секторі послуг.

Стрітер додає: "Оскільки очікується подальше уповільнення глобального зростання у 2024 році, підтримка з-за кордону буде незначною, тоді як проблеми на ринку нерухомості стримують споживчу довіру. Зростає попит на велику силу стимулів, щоб відновити енергію в економіці".

Влада також звертає увагу на обтяжені боргами місцеві органи влади, які становлять ще один ризик для фінансової стабільності. На Центральну економічну робочу конференцію, яка відбудеться наприкінці цього місяця, покладаються надії, що вона дасть більше ліків, щоб спробувати вивести економіку на шлях до кращого здоров'я".

Високопоставлений чиновник Міжнародного валютного фонду попередив, що світова економіка стоїть на порозі другої холодної війни, яка може "знищити" прогрес, досягнутий після розпаду Радянського Союзу.

Гіта Гопінатх, перший заступник директора-розпорядника МВФ, заявила, що прискорення фрагментації світової економіки на регіональні силові блоки, зосереджені навколо США і Китаю, ризикує знищити трильйони доларів світового виробництва.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube