ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вирок австралійці, засудженій на 20 років за смерть чотирьох дітей, скасували (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У четвер влада штату Новий Південний Уельс скасувала вирок жінці, яка просиділа у в'язниці 20 років за смерть чотирьох дітей і була помилувана в червні, а її адвокат заявив, що вона планує вимагати "значну" компенсацію.

Кетлін Фолбігг була засуджена 2003 року за вбивство трьох своїх дітей і ненавмисне вбивство четвертого. Фолбігг стверджувала, що вона невинна, і говорила, що діти померли природною смертю протягом десяти років, з 1989 по 1999 рік.

У 2019 році початкове розслідування цієї справи підтвердило провину Фолбігг. Але 2022 року друге розслідування під керівництвом колишнього голови Верховного суду виявило нові докази того, що у двох дітей була генетична мутація, яка могла стати причиною їхньої смерті.

Фолбігг була звільнена з в'язниці в червні цього року після помилування.

"Я вдячна за те, що сучасні досягнення науки і генетики дали мені відповіді на питання про те, як загинули мої діти", — сказала Фолбігг журналістам біля будівлі апеляційного суду у кримінальних справах у Сіднеї.

"Однак навіть у 1999 році у нас були юридичні відповіді, щоб довести мою невинність. Вони були проігноровані. І були відхилені", — сказала вона. "Система вважала за краще звинуватити мене, а не визнати, що іноді діти можуть помирати раптово, несподівано і жахливо".

Адвокат Фолбігг, Рані Рего, заявила, що її юридична команда готує позов про "істотну" компенсацію за її несправедливий висновок. "Я не готова назвати цифру, але вона буде більшою, ніж будь-яка суттєва виплата, яка була зроблена раніше".

Справа, яка спиралася переважно на непрямі докази, викликала суперечки серед науковців і статистиків. Деякі з них брали участь у кампанії за звільнення Фолбігг.

"Хоча у 2019 році з'явилися нові наукові докази... основні наукові принципи не дотримувалися з моменту суду", — сказала Анна-Марія Арабія, виконавча директорка Австралійської академії наук. "Не майте ілюзій... без реформи законодавства подібні судові помилки триватимуть".