ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дональд Туск намітив курс на підтримку України

Велика Епоха
Депутати в залі Сейму у Варшаві, виступає Дональд Туск, 11.12.2023. Сейм обрав Дональда Туска прем'єр-міністром (Rafał Guz / PAP)

Уряд прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска отримав у вівторок вотум довіри в парламенті. Туск виклав проєвропейську концепцію розвитку Польщі, яка знаменує собою зміни після восьми років правління націоналістів, пише Reuters.

Представляючи плани свого уряду законодавцям, Туск заявив, що Польща буде сильним прихильником України, вірним союзником Сполучених Штатів і відданим членом військового альянсу НАТО.

Він також заявив про свою рішучість налагодити відносини Варшави з інститутами ЄС після багаторічної ворожнечі з найрізноманітніших питань — від незалежності судової системи і верховенства закону до прав ЛГБТ.

Туск отримав підтримку 248 законодавців, тоді як 201 проголосував проти нього, за підсумками засідання, яке було зірвано, коли ультраправий депутат використав вогнегасник, щоб загасити ханукальні свічки під час заходу в парламенті за участю членів єврейської громади. Новий прем'єр-міністр назвав це "бандитським актом".

Туск також заявив, що вирішить питання, пов'язані з протестом польських далекобійників, і постарається допомогти Україні протистояти вторгненню РФ.

"Ми будемо... голосно і рішуче вимагати повної мобілізації вільного світу, західного світу, щоб допомогти Україні в цій війні", — сказав він.

Незважаючи на свою проєвропейську лінію, Туск, який також був прем'єр-міністром із 2007 до 2014 року, заявив, що виступатиме проти будь-яких змін у договорах ЄС, які поставлять Польщу в невигідне становище.

"Про будь-які спроби змінити договори, які суперечать нашим інтересам, не може бути й мови... Ніхто не переграє мене в Європейському союзі", — заявив Туск, колишній голова Європейської ради.

Уряд Туска буде приведений до присяги президентом Анджеєм Дудою в середу, після чого новий прем'єр-міністр вирушить до Брюсселя на саміт ЄС.