ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Велика Британія відправляє 2 тральники-шукачі мін в Україну

Велика Епоха
Кадр із відео, опублікованого у Твіттері президента України Володимира Зеленського, з аудієнції, яку він провів із міністром оборони Грантом Шаппсом у Києві, Україна, 28 вересня 2023 року. (Пресслужба президента України)

Велика Британія і Норвегія оголосили в понеділок, що вони об'єднують зусилля для зміцнення військово-морських сил України, заявивши, що потужні морські сили мають вирішальне значення для протидії російській агресії і забезпечення безпеки поставок зерна і сталі через Чорне море.

В рамках цих зусиль Британія відправляє в Україну два кораблі для пошуку мін, десантні броньовані машини і прибережні рейдові катери, заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, повідомляє AP News.

Шаппс і міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам оголосили про створення коаліції морських сил під час пресконференції в Лондоні, заявивши, що незабаром до неї приєднаються інші країни, що зробить її "справді глобальною справою".

Європейська підтримка України перед обличчям вторгнення російського президента Володимира Путіна залишається непохитною, попри побоювання, що фінансування з боку США буде припинено через політичні суперечки в Конгресі.

"Захист морів – це єдиний спосіб перемогти такого тирана, як Путін, гарантувати довгострокову незалежність і процвітання для України і всієї Європи", – сказав Шаппс.

Минулого тижня міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон назвав успіх крихітних військово-морських сил України проти Чорноморського флоту Росії прикладом того, чому Сполучені Штати та інші демократичні країни повинні продовжувати надавати військову допомогу уряду в Києві.

"Україна навіть не має військово-морського флоту, але їм вдалося потопити приблизно п'яту частину російського Чорноморського флоту", – сказав Кемерон на Аспенському безпековому форумі у Вашингтоні. "Що ж, це ... чудова річ".

Нова коаліція працюватиме з Україною над розширенням своїх сил у Чорному морі, розвитком української морської піхоти і посиленням використання річкових патрульних кораблів для захисту внутрішніх і прибережних водних шляхів, заявила британська влада.

Пакет британської допомоги, оголошений у понеділок, включає 20 бронетранспортерів Viking, які можуть бути швидко доставлені за допомогою гелікоптерів або десантних кораблів, і 23 прибережних рейдових катери, які можуть бути використані для висадки невеликих загонів військ або в якості вогневої платформи для важких кулеметів.

Британія також заявила, що передала Україні два судна класу Sandown, які призначені для розмінування прибережних вод.

Але розгортання цих кораблів зупинилося через рішення Туреччини заборонити кораблям, які не базуються в Чорному морі, проходити через протоку Босфор - крок, покликаний запобігти перетворенню цієї водойми на театр воєнних дій.

Британія вперше оголосила про угоду щодо продажу Україні двох тральників у червні 2021 року, ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Український персонал розпочав тренування на кораблях минулого року в Шотландії.

"Наша мета – зробити внесок у розбудову міцного військово-морського потенціалу України", - сказав міністр оборони Норвегії. "Я сподіваюся, що в подальшій роботі Норвегія, як морська держава, зможе зробити свій внесок, поділившись морським досвідом, новими технологічними рішеннями та інноваційним мисленням".