ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Центр дослідження дельфінів зафіксував незвичайну поведінку ссавців (ФОТО)

Велика Епоха
(Courtesy of Dolphin Discovery Centre)

Група дельфінів біля узбережжя Західної Австралії знайшла спосіб перехитрити рибалок, викрадаючи наживку за допомогою геніального трюку. На знятих кадрах видно, як дельфіни з затоки Кумбана перевертають ящики з крабовою приманкою і з'їдають здобич.

Загадкова поведінка дельфінів була зафіксована дослідниками, які встановили підводні камери. На цю загадкову поведінку дельфінів на початку 2022 року звернув увагу місцевий захисник дикої природи та завзятий краболов Родні Петерсон (Rodney Peterson), який займається охороною довкілля і веде активну громадську діяльність.

Представник благодійної організації розповів The Epoch Times, що місцеві рибалки знали про витівки дельфінів протягом багатьох років і застосовували кілька різних тактик, щоб перешкодити їм красти їхню приманку.

«Деякі з них стримували дельфінів, а інші були марними, оскільки тварини або хитрували, або поводилися не так, як очікували рибалки», — повідомляють у центрі.

Вони навіть пробували змінювати наживку, від риби до менш привабливої курки, але безрезультатно. Потім курку замінили селезінкою, але цей метод допоміг лише частково. Коли приманку складали в горщик, або в так званий bait box (круглу пластикову коробку), дельфіни все одно були здатні подолати всі ці перешкоди та дістатися до неї.

(Courtesy of Dolphin Discovery Centre)
(Courtesy of Dolphin Discovery Centre)

Згідно з дослідженнями центру, дельфіни зупинялися лише тоді, коли приманка була «замкнена» в міцній сітці, з металевим гачком, який щільно прилягав до крабового горщика.

«Вони швидко зрозуміли, що ця здобич недоступна й не варта жодних зусиль, і попливли геть», — сказав представник організації, додавши, що для них було важливо знайти рішення, щоб захистити дельфінів від нездорової їжі та ризику заплутатися в рибальських знаряддях лову.

Під вірусним відео у Facebook, Центр дослідження дельфінів написав: «Це, можливо, найбожевільніша та найінтригуюча поведінка дельфінів, яку ми коли-небудь бачили. … Зняти це, не втручаючись, було непростим завданням. Завдяки використанню п’яти камер і знанням місцевих краболовів вдалося розкрити секрети крадіїв приманок для крабів».

Представник ЗМІ розповів газеті, що дельфіни розумні, спостережливі, швидко навчаються, винахідливі та схильні до імітації.

«Співвідношення розміру їхнього мозку до тіла перевершує лише людина, і в природному середовищі вони чудово пристосовуються до свого оточення, в тому числі й до риболовлі», — сказав представник ЗМІ.

З цієї причини лише один метод поки що виявився безпечним. Коли приманку кладуть у міцну сітку, тварина сканує її за допомогою ехолокації та зору, дізнається, що її не можна відкрити, і відпливає.

Центр дослідження дельфінів повідомляє, що в радіусі 15 миль у регіоні Великого Банбері мешкає від 100 до 200 дельфінів. Лише деякі з них зрозуміли, що людина може забезпечити їх їжею, завдяки полюванню на крабів та інші морські види.

(Courtesy of Dolphin Discovery Centre)

«Дельфіни — тварини пристосуванці, і якщо хтось покладе перед ними рибу в каструлю, то вона може бути занадто спокусливою», — сказав представник. «Потенційно це легка закуска, а також невелика розвага, щоб подолати труднощі».

За спостереженнями, найсміливішими та найдосвідченішими мисливцями є самки з дитинчатами, оскільки на них покладається додаткова відповідальність за годування малюків.

Серед дельфінів, за якими спостерігає благодійна організація, є Шанті — «головна самка бухти, а також крадійка крабових приманок» — і Каліпсо, донька Шанті. Реджі, дитинча Каліпсо, що народилося в лютому 2020 року, стало відомим, коли заплуталося у 6-тижневому віці, і його довелося рятувати. Його порятунок було знято на відео, яке вже стало вірусним.