ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Велика Британія, Італія та Японія розроблять новий винищувач (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Міністри оборони Японії, Великої Британії та Італії підписали в четвер угоду про створення спільної організації для розробки нового сучасного винищувача, оскільки їхні країни прагнуть посилити співпрацю перед обличчям зростаючих загроз з боку Китаю, Росії та Північної Кореї.

Минулого року три країни домовилися про об'єднання індивідуальних планів - японського Mitsubishi F-X, який має прийти на зміну винищувачам F-2, розробленим спільно зі Сполученими Штатами, і британського Tempest - з метою створення нового бойового літака, який має з'явитися на озброєнні у 2035 році.

Японія, яка швидко розбудовує свої збройні сили, сподівається мати більшу здатність протистояти зростаючій напористості Китаю і водночас вітає більшу присутність Великої Британії в Індо-Тихоокеанському регіоні. Підкреслюючи їхні тісніші зв'язки, Британія оголосила в четвер, що її авіаносна ударна група відвідає Японію в 2025 році вперше за чотири роки.

Згідно з планом, спільний орган під назвою Міжнародна урядова організація GCAP буде керувати спільним підприємством приватного сектора, до якого входять японська компанія Mitsubishi Heavy, британська BAE Systems PLC і італійська Leonardo, для нагляду за розробкою літака. Штат організації складатиметься з кількох сотень людей з трьох країн.

Реалізація проєкту, однак, залежить від послаблення Японією післявоєнної заборони на експорт спільно розробленої летальної зброї до третіх країн. Перед підписанням у четвер вона заявила, що працює над цим, але процес затягнувся.

Обмеження, передбачене післявоєнною пацифістською конституцією Японії, не дозволяє їй продавати спільно розроблений винищувач і, можливо, ускладнює проєкт, оскільки Великобританія та Італія сподіваються, що зможуть продати новий літак.

Урядова комісія Японії обговорювала питання полегшення військових продажів і погодилася послабити обмеження на передачу ліцензійних технологій та обладнання. Але нещодавно вона відклала рішення про пом'якшення політики щодо спільного винищувача до початку наступного року.

Представники японського оборонного відомства відмовилися обговорювати, як ця ситуація вплине на спільний проєкт.

Проєкт винищувача нового покоління - це перший випадок, коли Японія бере участь у багатонаціональній організації для спільної розробки нової військової техніки.

Щоб протистояти зростаючим загрозам з боку Китаю, Північної Кореї та Росії, Японія розширює своє оборонне партнерство з країнами Європи, Південно-Східної Азії та Індо-Тихоокеанського регіону, в тому числі з Австралією та Філіппінами.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube