ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Світовий банк: зростання економіки Китаю сповільниться у 2024 році (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Похмурий прогноз для економіки Китаю в наступному році дав Світовий банк. Влада Пекіна робить кроки з омолодження проблемної економіки, але чи працюють вони?

Прогноз Світового банку, опублікований у четвер, малює похмуру картину для Китаю. Згідно з ним, річні темпи зростання, найімовірніше, знизяться на чотири-п'ять відсотків.

У доповіді йдеться про те, що відновлення економіки Китаю залишається нестабільним. Серед проблем – крах сектора нерухомості, слабка довіра споживачів і високий рівень боргу.

Місцева влада намагалася відновити економіку. Вона випустила рекордну кількість облігацій, щоби підтримати невеликі проблемні банки, а також запобігти потенційним ризикам, які можуть бути спричинені кризою в секторі нерухомості.

За підрахунками CNN, щонайменше п'ятнадцять провінцій випустили спеціальні облігації для малих та середніх банків на суму 29 мільярдів доларів. Ця сума – рекордна з 2020 року.

Невеликі банки Китаю контролюють активи на суму тринадцять трильйонів доларів. Це майже 30% усієї фінансової системи країни. Але ці банки також уразливіші перед економічним спадом, зокрема перед дефолтом у секторі нерухомості.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube