ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Двох французьких дипломатів буде вислано з Азербайджану після звинувачень у допомозі Вірменії

Велика Епоха
(EMMANUEL DUNAND/AFP via Getty Images)

У вівторок Азербайджан оголосив про висилку двох французьких дипломатів за діяльність, "несумісну з їхнім статусом", на тлі напруженості у відносинах між двома країнами через підтримку Парижем Вірменії.

Амбасадорку Франції Анн Буайон викликали до Міністерства закордонних справ Азербайджану, щоб повідомити про "рішучий протест проти дій двох працівників французького посольства, несумісних із їхнім дипломатичним статусом", ідеться в заяві азербайджанської дипломатії. За словами того ж джерела, обидва дипломати мають покинути Азербайджан протягом 48 годин.

Останніми місяцями Азербайджан звинуватив Францію в "дестабілізації" Кавказу шляхом надання допомоги Вірменії. У листопаді президент Азербайджану Ільхам Алієв звинуватив Париж у заохоченні "нових воєн" шляхом озброєння Єревана.

Вірменія та Азербайджан перебувають у суперечливих відносинах, не в останню чергу через Нагірний Карабах, сепаратистську територію, яку Баку відвоював у вересні. Два сусіди вели дві війни за контроль над цим анклавом: одну в 1988-1994 роках і другу восени 2020 року.

Баку і Єреван нещодавно заявили про своє бажання нормалізувати відносини і запевнили, що мирну угоду можна підписати найближчим часом, але переговори просуваються повільно.

Франція, де проживає численна вірменська діаспора, останніми місяцями бере участь у посередництві між двома колишніми радянськими республіками, а також заявляє про свою непохитну підтримку Вірменії.

На цьому тлі президент Азербайджану Ільхам Алієв відмовився відвідати європейський саміт у Гранаді (Іспанія) в жовтні і взяти участь у зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, заявивши, що його позиція упереджена на користь вірмен.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr