ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Права людини не однаково розподілені по світу, заявила Анджеліна Джолі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Анджеліна Джолі. (Gareth Cattermole/Getty Images for Disney)

Голлівудська акторка Анджеліна Джолі, яка була послом доброї волі, а потім спеціальним посланником до минулого року, засудила несправедливе ставлення до різних груп людей у світі, яке, за її словами, є "навіть в ООН".

У бесіді з сирійським журналістом і режисером Ваадом аль-Катеабом Джолі сказала, що 20 років тому, коли вона почала працювати на міжнародному рівні, вона мала уявлення про "хороших хлопців" (чи це конкретні країни, чи окремі люди), але подальший досвід підказав їй, що це зовсім не так.

Підкреслюючи, що права людини не однаково розподілені по всьому світу, вона сказала, що "права людини (іноді) призначені для цих (деяких) людей... (але) ніколи — для тих (інших) людей".

Реальність така, що світ діє на основі "бізнес-інтересів", сказала Джолі, назвавши такий стан справ "потворним". За її словами, її це пригнічує і засмучує, особливо "як людину, яка не з чуток знайома з військовими злочинами".

Уряди, політики та особи, які ухвалюють рішення, дають обіцянки і роблять заяви, але найчастіше це призводить до того, що "нічого не змінюється", сказала вона.

Вона зазначила, що людей часто виховують у дусі того, що "колоніалізм закінчився", проте контроль і зловживання в країнах, що розвиваються, все ще зберігаються.

"Ставлення, контроль і зловживання щодо країн, що розвиваються, зараз, можливо, гірші, ніж будь-коли, у боротьбі за ресурси... Інтереси бізнесу (визначаються) навіть в Організації Об'єднаних Націй, яка володіє останнім правом вето. Так було завжди", — додала вона.

Минулого місяця Джолі засудила ізраїльські бомбардування Гази і закликала вжити заходів проти колективного покарання палестинських мирних жителів.

Розмістивши в інтернеті фотографію руйнувань у Газі, вона написала: "Це навмисне бомбардування населення, яке опинилося в пастці, і якому нікуди бігти. Газа вже майже два десятиліття є в'язницею просто неба і швидко перетворюється на братську могилу".

Вона додала: "Відмовляючись вимагати гуманітарного припинення вогню і перешкоджаючи Раді Безпеки ООН нав'язати його обом сторонам, світові лідери є співучасниками цих злочинів".