ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Новий закон Флориди викликав суперечки серед університетів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Закон штату Флорида викликає суперечки в наукових колах. Він забороняє університетам штату отримувати гранти з Китаю та ще шести країн.

Він також забороняє коледжам штату співпрацювати з коледжами чи організаціями з цих країн. Тобто, хоча флоридські університети можуть приймати звідти іноземних студентів, вони не можуть наймати їх для виконання дослідницьких проєктів, якщо не отримають дозволу від вищого органу освіти штату.

Найбільше іноземних студентів приїжджає до Флориди з Китаю.

Закон торкнувся дванадцяти державних коледжів та університетів штату.

Університет Флориди призупинив приймання на роботу аспірантів та студентів із цих країн. Хоча цей крок уже наштовхнувся на протидію. Понад триста викладачів написали лист ректору університету, закликаючи його й далі наймати талановитих фахівців, незалежно від того, звідки вони родом.

Законодавці штату кажуть, що це правило має послабити вплив Пекіна на студентські містечка Флориди. Китайські гроші вже давно вливаються в американську систему вищої освіти. У 2020 році кілька провідних університетів, зокрема Єльський і Корнелльський, викрили в тому, що вони не повідомили про закордонні подарунки на суму більш ніж три мільярди доларів. Багато з цих пожертв надійшло з Китаю та Катару.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube