ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Потік лави не підійде до міста Гріндавік в Ісландії, прогнозують учені (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Лава, що вивергається з вулкана в Ісландії, схоже, тече в бік від єдиного прилеглого міста, а інтенсивність виверження знижується, хоча може тривати місяцями, заявили представники влади у вівторок.

"Виверження не становить загрози для життя", — йдеться в заяві уряду. "Польоти в Ісландію і з неї не порушені, міжнародні коридори для польотів залишаються відкритими".

Виверження, що сталося в понеділок на півострові Рейк'янес на південному заході Ісландії, викинуло лаву і дим у повітря на висоту понад 100 метрів після кількох тижнів інтенсивної сейсмічної активності.

Минулого місяця влада евакуювала майже 4 000 жителів рибальського містечка Гріндавік, розташованого за 40 км на південний захід від столиці Рейк'явіка, але періодично дозволяла їм повернутися, щоб перевірити будинки, що опинилися під загрозою через підземні поштовхи.

"Потенційно це може тривати протягом кількох місяців. Але може і припинитися сьогодні або завтра", — сказав Халлдор Гейрсон, доцент Інституту наук про Землю при Університеті Ісландії.

За словами Гейрсона, більша частина лави текла в район, де практично немає інфраструктури. Але ситуація може змінитися.

"Загроза Гріндавіку, безумовно, зберігається. Зараз лава тече переважно на північ, але все залежить від рельєфу місцевості та наявності отворів", — сказав він.

Влада повідомила, що забруднення газом все ще може статися в районі Рейк'явіка у вівторок або в середу.

Метью Вотсон, професор вулканів і клімату Брістольського університету (Велика Британія), сказав, що "не виключено, що це може якось вплинути на авіаперельоти", хоча це й малоймовірно. "Зазвичай при виверженнях такого типу не утворюється багато попелу, який заземлює літаки".

Блакитна лагуна, геотермальний курорт, популярний серед туристів, був практично закритий від моменту виявлення сейсмічної активності.

"Це так нереально. Важко повірити, що це відбувається", — сказала Крістін Марія Біргісдоттір, 43-річна мешканка Гріндавіка, яка була евакуйована з 10 листопада.

Деякі туристи були в захваті від видовища виверження вулкана.

"Таке буває раз у житті, тому ми не хочемо пропустити цю подію", — сказав турист із Нідерландів.