ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ердоган заявив, що ЄС буде "гальмувати" приєднання України і Молдови

Велика Епоха
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган (Sean Gallup/Getty Images)

У вівторок президент Туреччини Тайіп Ердоган заявив, що Європейський союз перешкоджатиме вступу України та Молдови до блоку, додавши, що Анкара давно заслужила право на вступ до ЄС, але її змушують чекати з політичних причин, цитує Reuters.

Минулого тижня лідери ЄС домовилися відкрити переговори з Україною, незважаючи на те, що вона продовжує боротися з російським вторгненням, а також почати переговори з Молдовою. Президент України Володимир Зеленський назвав цей крок перемогою для України та європейського континенту.

Виступаючи перед журналістами після повернення з Угорщини, Ердоган заявив, що Туреччина, яка є кандидатом у члени ЄС з 2005 року, давно заслужила на право приєднатися до блоку, але зіткнулася з перешкодами, які він назвав політичними.

"Надання їм статусу кандидата не означає, що вони стануть членами ЄС. З ними почнеться процес, і він теж застопориться", — цитує Ердогана його канцелярія.

"Неправильно, що Туреччина, яка готова до вступу в ЄС більше, ніж деякі країни-члени, роками чекає біля дверей через політичні перешкоди", — додав він.

Прагнення Туреччини вступити до ЄС було заморожене протягом багатьох років через побоювання ЄС з приводу стану справ із правами людини та розбіжностей щодо регіональної політики, зокрема, у східному Середземномор'ї та на етнічно розділеному острові Кіпр. Однак ЄС залежить від допомоги члена НАТО Туреччини, особливо в питаннях міграції.

Ердоган заявив, що Туреччина з її "стратегічним та економічним" потенціалом уже давно заслужила право на вступ до блоку.