ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українські війська згортають деякі операції через брак артилерії

Велика Епоха
Український військовослужбовець копає протитанковий рів за допомогою інженерно-саперної машини МДК-3 недалеко від кордону з Білоруссю в Чорнобильській зоні відчуження, Україна, 14 грудня 2023 року. (REUTERS/Gleb Garanich/File Photo)

Прифронтові українські війська скоротили деякі військові операції через брак іноземної допомоги, повідомив Reuters бригадний генерал Олександр Тарнавський.

Перед цим законодавці-республіканці заблокували пакет допомоги США на 60 мільярдів доларів, а Угорщина — 50 мільярдів євро (54,5 мільярда доларів) допомоги від Європейського союзу.

"Є проблема з боєприпасами, особливо з пострадянськими (снарядами) — це 122 мм, 152 мм. І сьогодні ці проблеми існують по всій лінії фронту", — сказав Тарнавський в інтерв'ю.

"Тих обсягів, які ми маємо сьогодні, недостатньо для нас, враховуючи наші потреби. Тому ми перерозподіляємо їх. Ми переплановуємо завдання, які ставили перед собою, і скорочуємо їх, тому що нам потрібно їх забезпечити", — сказав він.

Тарнавський додав, що ЗСУ на деяких ділянках південно-східного фронту перейшли до оборони, але намагаються продовжити наступ на інших, і їм не завадили б резерви для ротації та відпочинку.

Тарнавський, командувач оперативною групою "Таврія", керував контрнаступом, унаслідок якого російські війська були витіснені з Херсона і з західного берега Дніпра в листопаді 2022 року.

Росія веде наступ на сході і намагається оточити Авдіївку, оборону якої курирує Тарнавський.

За його словами, ситуація в Авдіївці змінюється "щодня і щоночі", російські сили регулярно змінюють свою тактику, домігшись "часткового успіху на деяких ділянках на глибині близько 1,5-2 км".

"Я вважаю, що сьогодні ми міцно утримуємо ці рубежі", — сказав він. "Сьогодні противник тисне на нас своєю чисельністю. Вони ніколи не дбали і не будуть дбати про свій особовий склад".

"З появою F-16 все буде зовсім по-іншому. На мою думку, як піхотного офіцера, F-16 — це як Мерседес порівняно із Запорожцем", — сказав Тарнавський.