ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Аналітики прогнозують підвищення прибутку оборонних компаній у 2024 році

Велика Епоха
Стрічка з кулеметними патронами для навчань військовослужбовців Сибірського батальйону Міжнародного легіону ЗСУ в Київській області, Україна, 13 грудня 2023 року. (REUTERS/Valentyn Ogirenko/File Photo)

Майже за два роки після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну деякі великі оборонні компанії очікують високого попиту 2024 року, враховуючи, що США та їхні союзники запасаються зброєю, розраховуючи на агресивні дії з боку Росії або Китаю.

На початку війни настрої були трохи іншими. За словами джерел Reuters, 2022 року на нараді Пентагону зі світовими оборонними підрядниками було висловлено думку про необхідність нарощувати виробництво. Однак один із керівників висловив сумніви, сказавши, що не хоче залишитися зі складом, повним ракет, коли бойові дії припиняться.

Акції найбільших оборонних компаній, які протягом останніх двох років значно випереджали базовий фондовий індекс S&P 500, продовжуватимуть зростати, згідно з оцінками Волл-стріт.

Акції Lockheed Martin, General Dynamics і Northrop Grumman, за прогнозами, зростуть на 5-7 % протягом наступних 12 місяців, тоді як S&P, як очікується, продемонструє обмежене зростання.

За словами Еріка Феннінга, виконавчого директора Асоціації аерокосмічної промисловості США, запаси зброї в США не були "повними" до вторгнення Росії в Україну, і "супротивники бачать, що наші запаси починають виснажуватися і виснажуються". У результаті попит стимулюється агресією Китаю, страхом перед агресією Росії і необхідністю підтримати союзників на Близькому Сході, сказав він, пише Reuters.

Компанія Boeing заявила, що в найближчі кілька років більш ніж на 30 % збільшить потужності свого заводу в Хантсвіллі (штат Алабама) з виробництва датчиків, які використовуються для наведення ракет Patriot.

Два основні виробники твердопаливних ракетних двигунів у США (Northrop Grumman і L3Harris Technologies), заявили про зростання попиту.

Компанія Northrop заявила, що значна частина цього зростання пов'язана з попитом на її ракетні двигуни і боєголовки для керованих реактивних систем залпового вогню (GMLRS), які активно використовуються в Україні.

Lockheed Martin виробляє 10 000 таких ракет на рік і збирається збільшити їх виробництво до 14 000. Згідно з армійськими документами та аналізом Reuters, середня вартість кожної з них становить 148 000 доларів, і наразі Україні було відправлено понад 6 100 одиниць.

"Кожен день, коли боєприпаси запускаються, посилює потребу в значних запасах", — сказав в інтерв'ю Reuters Тім Кехілл, керівник підрозділу Lockheed Missiles and Fire Control, головного підрядника за системами Patriot і GMLRS.

Один із керівників компанії, що виробляє ракетні двигуни, очікує, що після ухвалення в США законопроєкту про оборонну політику вартістю 886 мільярдів доларів, відомого як NDAA, або Закон про асигнування на національну оборону, кількість замовлень збільшиться. Він був схвалений Конгресом минулого тижня.